Александар Радуловиќ, сопруг на српската текстописателка Марина Туцаковиќ, во својство на сведок од одбраната денеска сведочеше на Рекет

ПОЗНАТ СРБИН дел од истрагата во „Рекет“

Денеска се одржа новото рочиште за Рекет. Во претходните неколку рочишта, како и на денешното биле сослушувани сведоци од...

Магдалена Стојмановиќ / 6 март, 2020 16:25

Сашо Мијалков денеска во судот не се соочи со премиерот Зоран Заев, бидејќи неговата одбрана немаше прашања.

НАЈЧЕВСКА: Заев се спрема да го врати Мијалков на поранешната функција и да го ослободи од било какво сомнение!

Премиерот Зоран Заев денеска на рочиштето за Таргет-Тврдина“ кој беше повикан во својство на сведок, рече дека четири пати...

admin@magazin / 24 октомври, 2019 19:47

Таа исто така навела дека Мирослав и неговата сопруга Гордана Илиќ совевремено и се заканувале, како и дека Гордана, како што вели ја исфрлила од Србија.

СУРОВОСТА НА МИРОСЛАВ ИЛИЌ: Не сака да го признае вонбрачниот син: Гордана и се заканувала на Мирјана дека ќе ја УБИЕ!

Мирослав и Мирјана кои го имаат вонбрачниот син Девин, и понатаму водат војна за докажување на татковство, а пред неколку...

Весна Петровска / 14 октомври, 2019 19:39

Кога обвинителката Ленче Ристовска му укажа дека прашањето се однесува на тоа дали има сознанија дека некој изнесувал материјали од СДСМ, Верушевски одговори па да со овој пример се гледа, а тоа „ако сте ги слушале материјалите, се слуша и таму“.

Верушевски открива: Висок функционер на СДСМ ги кодошел симпатизерите на партијата во МВР

Нови теории на Верушевски денеска во судницта. Тој за време на сведочењето за случајот Тврдина изјави дека преку бомбите...

Весна Петровска / 10 октомври, 2019 18:29

Првиот пуштен разговор во судницата е снимен на 13 април 2012 година и во него се слуша гласот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Се откри вистината за убиството на рибарот во МОНСТРУМ: Се слушаат гласовите на Нада Груевска, Камчев…

Јавната обвинителка Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на судијата Огнен Ставрев му даде документ,...

admin@magazin / 18 септември, 2019 13:13

Ново рочиште за настаните во Собранието од минатата година, во својство на сведоци денес поранешниот собраниски спикер, Трајко Вељаноски но и пратеникот Зијадин Села

Продолжува судењето за настаните во Собранието, ќе сведочат Вељаноски и Села

Судењето за случувањата во Собранието минатата година продолжува денеска со сослушување сведоци предложени од одбраната. Одбраната...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 8:58

Обвинителство јасно стави до знаење дека нема основ за правна рамка на шпекулациите поврзани со советникот на пратеседателот Иванов или било кој од неговиот кабинет

Обвинителството ја реши дилемата, Иванов и кабинетот немаат врска со настаните во Собранието

Обвинителката Вилма Русковска која го води случајот за немилите настани во Собранието тврди дека обвинителството нема докази...

Мартин Попоски / 5 декември, 2018 12:28

Обвинетите за немилите настани во Собранието почнаа меѓусебно да се обвинуваат, прстот сепак посочен кон Владимир Атанасовски тогашен директор на УБК, кадар на Мијалков

Во Кривичен “сочни” изјави кој го огранизирал немилиот настан во Собранието

Симптоматично, но по најавата дека законот за селективна амнестија ќе ги опфати само лицата кои покажале недоследност во...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2018 13:42