Тоа значи дека руското знаме и химната нема да бидат дозволени на настани како што се Олимписките игри во Токио 2020, но и на Светското првенство во фудбал 2022 година во Катар.

СКАНДАЛ: Русија суспендирана, нема право на настап на светското првенство во фудбал 2022!

Светската антидопинг агенција (ВАДА) изрече драстична казна за сите руски спортисти. Според последната информација објавена...

Валерија Петрова / 9 декември, 2019 18:48

Конкретно, Вашингтон подготвува „санкциски трик“ против Северниот ток 2 и очекува дека ќе го објаваат пред Нова година, објаснува германскиот весник.

АМЕРИКА ПОДГОТВУВА НОВОГОДИШНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ПУТИН: Германски Билд открива интересно сознание!

САД се уште не може да ја запре изградбата на „гасоводот на Путин“, пишува Билд. Конкретно, Вашингтон подготвува „санкциски...

Валерија Петрова / 3 декември, 2019 9:42

Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. ноември му одреди притвор од два месеци, а се до 19. јануари 2020 година.

ХОРОР: Педофил влета во училиште, се преставил како доктор, па силувал 12-годишно девојче

Во едно училиште во Русија, маж без никаква препрека поминал покрај училишниот чувар, а потоа злоставил 12 – годишно девојче. Инцидентот...

Валерија Петрова / 2 декември, 2019 13:41

На местото на несреќата веднаш биле повикани медицинска екипа и спасувачи кои моментално ги прават сите напори за да ги извадат преживеаните од автобусот бидејќи постои можност за негово потонување во реката.

Трагедија во Русија: 19 лица загинаа откако патнички автобус се излизга во замрзната река

Голема трагедија се случи во Русија каде загинаа 19 патници откако на преполн автобус му се скинала гума и се лизнал од...

Катерина Крстиќ / 1 декември, 2019 15:11

„Ние го направивме ракетниот комплекс Тополи-М, сега „јарс’“, за различни типови бази: За стационарни и за мобилни и за железнички - има насекаде една ракета“, рече Соломонов во интервју за Национална одбрана.

Рускиот воз на смртта сега е уште поопасен: Инсталирана му е ракета која дофрла до Америка

Рускиот академик и генерален инструктор на московскиот институт за термичко инженерство, Јури Соломонов, рече дека во Русија...

Валерија Петрова / 14 ноември, 2019 17:34

Кога се работи за програмата на производство на авиони пета генерација, можеме да изјавиме дека првиот сериски авион Su-57 спремен е за испорака на трупите.

РУСКО ЧУДО ОД АВИОН СПРЕМЕН ЗА АКЦИЈА: Воената авијација го добива првиот авион пета генерација MADE IN RUSIA!

Првиот сериски произведен борбен авион пета генерација Su-57, спремен е за испорака на руските воздухопловни снаги, изјави...

Перо Милчин / 9 ноември, 2019 19:19

Поглаварот на расколничката Украинска црква, Епифанија, јавно рече дека стварањето на организацијата не би била возможна без поддршката на САД, потсети Лавров.

ЛАВРОВ ПРЕДУПРЕДУВА: Америка сака да го подели ХРИСТИЈАНСТВОТО!

Американските активности се насочени на создаваат услови за расправа за признавањето на таканаречената Украинска православна...

Сара Фемина / 6 ноември, 2019 16:51

Својата реакција Путин ја објасни на тој начин дека многу молби почнувале со една сума на пари, а завршувале со друга.

Путин на овој човек му покажа тупаница во текот на разговорот: СИТЕ БЕА ШОКИРАНИ, ЕВЕ ШТО ПОРАЧА(видео)

Рускиот претседател Владимир Путин пред камерите покажа тупаница во текот на состанокот со претставниците на власта и невладините...

Рејхан Бајрами / 4 ноември, 2019 21:12