Санкциите се должат поради употреба на хемиско оружје во обидот за атентат на поранешниот руски шпион

САД воведува нови санкции кон Русија

Стејт департментот соопшти дека САД ќе воведат нови санкции кон Русија поради употреба на хемиско оружје во обидот за атентат...

admin@magazin / 9:00

Дипломатската игра за која најмногу жали прва ја започна Грција со серијата обвинувања и протерувања

Путин протера двајца грчки дипломати – грчки функционер ставен на црната листа

Официјална Москва соопшти дека го повикала грчкиот амбасадор во Москва Андреас Фриганас кому му била врачена нота во која...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 9:38

Познатиот актер Стивен Сегал в0 2016 година од Путин доби и државјанство и пасош

Путин го именуваше Сегал за свој советник за руско американските хуманитарни односи

Американскиот актер и режисер Стивен Сегал е назначен за специјален претставник на руското министерство за надворешни работи...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 11:27

Министерот за полиција изјави дека Македонија е изложена на интензивна субверзивна пропагандна дејност

По Грција и Спасовски откри проруски инфилтратори

Министерот за внатрешни работи – Оливер Спасовски на пратеничко прашање за проруските инфилтратори во Македонија и нивното...

Мирко Бачиќ / 27 јули, 2018 8:31

Американскиот претседател Доналд Трамп и рускиот претседател Владимир Путин се обидоа нов почеток на нивниот состанок на самитот за многу затегнатите односи меѓу двете земји.

Трамп и Путин направија еден брилиантен обид за нов почеток!

“Нашите односи никогаш не биле полоши отколку што се сега. Но тоа се смени за само четири часа “, изјави Трамп на заедничката...

Македонка Димкин / 17 јули, 2018 10:15