На Јанева во петок и истекува 30-дневниот притвор кој и беше доделен откако беше прогласена за третоосомничена во случајот „Рекет“.

РУСКОВСКА НЕМИЛОСРДНА: Бара нови 30 дена притвор за Катица Јанева!

Денеска до Судот е испратен предлог за продолжување на притворот на екс специјалната обвинителка Катица Јанева за уште 30...

Сара Фемина / 18 септември, 2019 9:56

Голем број правни експерти се вознемирија кога реков дека имам документи, кои се тие материјали, што се и слично., вели Мицкоски.

МИЦКОСКИ: „На Зоран Заев не му одговара расчистување на криминалот во овие три години„

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија, изјави дека јавен...

Перо Милчин / 13 септември, 2019 23:20

Фросина Ременски за прв пат во обвинителството

Почесната претседателка на “Меѓународниот сојуз” Ременски ќе дава исказ во обвинителството

Блискоста на Боки 13, првоосомничен во „Рекет“, со високи партиски структури во СДСМ по мега афepaта е една од клучните причини...

Узунов Бобан / 4 септември, 2019 8:51

Таа исто така беше прашана дали Бојан Јовановски поввторно ќе биде повикан да даде исказ во ОЈО за случајот Рекет, Рускоска рече дека кога ќе оцени дека треба би го повикала.

Рускоска откри дека знае каде се дел од парите од „Рекет“

По седницата на Советот на јавни обвинители шефицата на организираниот криминал Вилма Рускоска даде изјава пред новинарите...

Валерија Петрова / 27 август, 2019 15:24

Вилма Рускоска по Седницата даде изјава пред новинарите кои се распрашуваа за приведената обвинителка.

Рускоска: Камчев, освен Заев дека пријавил, не спомна политичари во исказот

Денеска се одржа седница на Советот на јавни обвинители каде започна постапката за разрешување на шефицата на СЈО Катица...

Валерија Петрова / 14:25

Откако целата македонска јавност виде и слушна како Катица Јанева за милионски суми договара ослободување на осомничен во еден од предмети СЈО, македонските граѓани целосно загубија доверба во правосудниот систем на државата.

ПОТРЕСНО: “Рускоска не му дозволи на мојот сопруг за последен пат да се поздрави со неговата мајка„

Правосудниот систем во Република Македонија е пред целосен рacпад, по ескалиpaњето на најголемата афера во македонската историја,...

Сара Фемина / 23 август, 2019 0:11

Предметот е многу експониран во јавноста, многу работи излегоа во јавноста и едноставно прво сакав да ја слушнам што има да каже

Русковска: “Не сакам оваа истрага да се претвори во реалити шоу, неопходен е притвор за Јанева”

Вечерва пред новинарите обвинителката Вилма Рускоска по распитот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Кривичниот...

Перо Милчин / 21 август, 2019 21:52

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева пред малку излезе од ОЈО каде беше на распит за случајот „Рекет“. Како што рече таа, била повикана во својство на сведок.

СВЕЧЕН ПРЕЧЕК: Вилма и Катица се гушкале и целивале кога се сретнале денес во обвинитeлството!

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил објави ексклузивна информација од рacпитот на специјалната обвинителка...

Сара Фемина / 20 август, 2019 15:46