Четворица повредени полицајци

Почина човекот кој се самозапали пред судницата каде се одвива судскиот процес против Трамп

Почина човекот кој се самозапали пред судницата во Њујорк каде што се одржува судењето на Доналд Трамп во петок на 19 април,...

Калина Мартинска / 20 април, 2024 11:11

Вучиќ рече дека вчерашната рунда дијалог во Брисел завршила неуспешно, бидејќи Приштина не го прифатила компромисниот предлог на ЕУ на патот кон нормализација на односите!

САД разочарани од неуспехот на дијалогот меѓу Белград и Приштина

САД изразија разочарување што не беше постигнат напредок во последната рунда од дијалогот меѓу Белград и Приштина и ги предупредија...

Мате Парлоф / 18 септември, 2023 6:08