Министерот Спасовски во понеделникот доцна навечер на својот фејсбук профил објави дека е позитивен на ковид-19.

Сопругата на Спасовски оди во самоизолација

Само едно лице од сите контакти на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој е позитивен на ковид-19, ќе оди во изолација....

Перо Милчин / 28 октомври, 2020 15:12

Има лесни симптоми и ќе биде изолиран додека не добие негативен тест. 

Љубе Бошковски позитивен на коронавирус- се заразил од близок пријател!

Поранешниот министер за внатрешни работи и лидер на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски е позитивен на коронавирус,...

Катерина Крстиќ / 16 септември, 2020 18:33

Дростен се залага за скратување на самоизолацијата затоа што смета дека со тоа ќе се одржи нивото на прифаќање на епидемиолошките мерки во општеството, но исто така додава дека петдневната самоизолација е „на работ на прифаќање од епидемиолозите.

ПОЗНАТИОТ ГЕРМАНСКИ ВИРУСОЛОГ ЗА САМОИЗОЛАЦИЈАТА: Се залагаме тој период да се намали од 14 на 5 дена, а еве и зошто!

Познатиот германски вируолог Кристијан Друстен од универзитетската болница „Шарита“ во Берлин се залага за скратување...

Катерина Крстиќ / 6 септември, 2020 14:24

Тој соопшти јавно дека е позитивен на Ковид 19 а тестот го направил во саботата односно веднаш откакао почувствувал симптоми.

Заев и уште двајца министри одат во самоизолација?

Влатко Андоновски, директорот на јавното претпријатие „Камена река“ од Македонска Каменица денеска преку својот официјален...

Катерина Крстиќ / 1 септември, 2020 22:26

Цел период на функционирање во корона-криза, апсолутно ги почитував сите протоколи, маска, дезинфекција, како и физичка дистанца“, посочува таа.

Директорката на ДЗСИ во самоизолација, контактирала со член на семејството позитивен на КОВИД-19

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ), Ирина Бухова Сотирова ќе биде во самоизолација 14 дена...

Владо Марин / 9 август, 2020 21:48

Бубевски и Фетаи последен пат бил во кривичниот суд во вторникот на претходното рочиште за Монструм, објави Телма.

КОРОНАВИРУС ВО ЗГРАДАТА НА СЈО: Обвинителот Бубевски заболен до Ковид 19, Фетаи во самоизолација!

Обвинителката Фатиме Фетаи е во самоизолација, откако вчера на нејзиниот колега обвинителот Гаврил Бубевски му биле доставени...

Катерина Крстиќ / 6 јули, 2020 16:19

Мојата мајка Светлана Милошоска, која 40 години работи како медицинска сестра во болницата во Кичево, попладнево ме извести дека е позитивна на Ковид-19.

Мајката на Антонио Милошоски позитивна на коронавирус, тој оди во самоизолација

Мајката на еден од истакнатите членови на ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски, Светлана, е позитивна на коронавирус. Информацијата...

Владо Марин / 26 јуни, 2020 21:38

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката .

Казнети 643 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.06.2020 година) на територијата на Република Македонија на 366 лица им се издадени решенија...

Владо Марин / 25 јуни, 2020 10:25