Преземени биле реанимациони постапки, по што дежурна екипа во 7 часот и 30 минути утринава констатирала смрт.

Д-р Костов за самоубиството: Страшно и тажно, беше пациент под психијатриски надзор

Пациент на 71 годишна возраст, утринава нешто по 7 часот, си го одземал животот скокајќи од зградата на ГОБ „8 Септември“, потврди...

Мирко Бачиќ / 10 февруари, 2021 11:45

Дипломатка од македонската мисија во ОН синоќа била пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн во Њујорк, потврдија од Министерството за надворешни работи.

ЕКСКЛУЗИВНО: Ова е Магдалена Владева македонската дипломатка која се самоуби во Њујорк(ФОТО)

Триесет и осумгодишна дипломатка во ОН во новогодишната ноќ била пронајдена мртва во нејзиниот стан на Менхетн во Њујорк,...

Перо Милчин / 3 јануари, 2021 21:49

Се поголем број на луѓе посегнуваат по својот живот, а здравтсвените работници се наработ на издржливоста. Ковид-кризата го зголеми и бројот жртви на семејно насислтво, во интервју за Телма, потенцира првиот човек на Психијатрија, Стојан Бајрактаров.

АЛАРМАНТНО: За 30% зголемени обидите за самоубиства во изминатите шест месеци во Македонија

Изминатите шест месеци за 30 отсто е зголемен бројот на самоубиства, алармираат психијатрите. Се поголем број на луѓе посегнуваат...

Сара Фемина / 1 декември, 2020 6:45

Причината за неговото самоубиство може да биде рамнодушниот однос на раководството кон условите во неговата работа рече изворот.

ПУКАЊЕ ВО КРЕМЉ: Телохранителот на Путин пронајден мртов!

Телохранителот на Владимир Путин, Михаил Захаров, кој бил на должност во Кремљ изврши самоубиство. Михаил Захаров (33), вработен...

Рејхан Бајрами / 30 ноември, 2020 20:03

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје. Се уште нема детали ниту било какви други информации за можната причина за самоубиството, но се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Младо момче се обеси на кејот на Вардар!

Трагедија ги потресе скопјани откако вчера во 19: 56 часот во СВР Скопје било пријавено дека на кеј на р.Вардар во Скопје, во...

Катерина Крстиќ / 7 август, 2020 17:54

Нејзиниот татко изјави за Њујорк Тајмс дека неговата ќерка нема историја на ментално заболување. Лорна Брин била заразена со коронавирус и ја испратиле дома на лекување.

ТРАГИЧНА СУДБИНА: Врвна докторка која се бореше против КОРОНА изврши самоубиство (ВИДЕО)

Врвна лекарка од Њујорк која била на првата линија на борбата против коронавирусите во САД изврши самоубиство, јави Би-Би-Си. Лорна...

Сара Фемина / 28 април, 2020 19:09

Очевидци кои биле сведоци на немилиот настан за порталот сведочат дека човекот починал на лице место.

ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: Маж се полеал со бензин и се самозапалил во гаража !

Трагедија ги потресе жителите на Прилеп откако денеска маж си го одзеде животот во гаража во семејната куќа улицата “Никола...

Катерина Крстиќ / 11 април, 2020 18:36

Билјана Беличанец-Алексиќ во периодот од 2013 до 2017 година ја извршувала функцијата градоначалник на Општина Кисела Вода. Таа беше актерка во Драмскиот театар Скопје и мајка на две деца.

ЕДНА ГОДИНА ОД СМРТТА НА БЕЛИЧАНЕЦ- Туфи никогаш нема да биде заборавена!

Пред една година на денешен ден Македонија ја потресе веста за смртта на една од најпознатите македонски актерки Билјана...

Катерина Крстиќ / 6 април, 2020 22:17