Шафер (54), кој беше во брак и имаше две деца, вчера беше пронајден мртов во близина на железничката пруга.

ГЕРМАНСКИ МИНИСТЕР ИЗВРШИ САМОУБИСТВО ПОРАДИ КОРОНА: Бил загрижен поради последиците на епидемијата!

Министерот за финансии на Хесе, Томас Шафер се самоуби затоа што бил „длабоко загрижен“ за ефектите од епидемијата на вирусот...

Рејхан Бајрами / 29 март, 2020 18:53

Оваа вест го шокираше целиот инспекторат на РС, но и други институции кои во последно време биле под голем притисок, како резултат на пандемијата на коронавирус.

САМОУБИСТВО ВО БАЊА ЛУКА: Главниот здравствен инспектор Десимир Милјиќ, пронајден обесен!

Десимир Миjиќ (64), главен здравствен инспектор на РС, се самоуби во Бања Лука во петокот наутро. Се дознава дека неговото тело...

Мате Парлоф / 13 март, 2020 20:25

Скопјанец извршил самоубиство со скок од зграда дознава 24Инфо.

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж се самоуби, скокнал од зграда

Трагедија се случи денеска во Скопје, откако маж си го одзема животот во скопската населба Скопје Север. Скопјанец извршил...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 11:29

Кога дошле полицајците го затекнале момчето целото облеано во крв, по што веднаш со возило на Итната помош било пренесено во болница.

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ: Момче си ги исекло вените во тоалет на црква

Попладнево момче од Скопје се обидело да се убие во црква во населбата Бутел, дознава 24 Инфо. Инцидентот го потврдија од МВР...

Сара Фемина / 26 ноември, 2019 20:20

Новинарката Драгана Трипиќ вчера беше погребана на белградските гробишта Лесче, а на вечното почивалиште ја испрати нејзиното семејство, пријателите и колегите.

ЗБОГУМ НАЈУБАВ АНГЕЛУ: Погребана новинарката Драгана Трипиќ: Со денови немала што да јаде(ФОТО)

Новинарката Драгана Трипиќ вчера беше погребана на белградските гробишта Лесче, а на вечното почивалиште ја испрати нејзиното...

Сара Фемина / 30 октомври, 2019 21:50

Пејачот Томовиќ на својот Инстаграм-профил оставил и проштална порака, во која им упатил извинување на најблиските и побарал да биде погребан на Цетиње.

Познатиот пејач го најави своето самоубиство на Инстаграм- полицијата го спречи навреме

37 годишниот црногорски фолк-пејач Бојан Томовиќ како што објавија медиумите наводно изминатиов викенд се обидел да се самоубие,...

Катерина Крстиќ / 28 октомври, 2019 11:40

Како што се наведува, точно на пладне е планирано да започне погребот на српската новинарка Драгана Трипиќ која пред два дена изврши самоубиство во својот стан во Белград.

ПОСЛЕДНО ЗБОГУМ: Познат датумот на погребот од новинарката Трипиќ која избрши самоубиство!

Новинарката Драгана Трипиќ ќе биде погребана во вторник во 13:00 часот на гробиштата Лесче во Белград.  Како што се наведува,...

Сара Фемина / 26 октомври, 2019 12:50

Инаку, само 16 часа пред смртта таа на својот Фејсбук профил споделила фотографија на која со насмевка на лицето ја бојадисува својата столица со посебна метода, а на тој начин се релаксирала.

Мама, нека те чуваат ангелите – со солзи и голема тага се прости ќерката на новинарката Драгана која изврши самоубиство

Цела Србија се уште е во неверување по самоубиството на познатата новинарка Драгана Трипиќ (58) која вчера беше пронајдена...

Весна Петровска / 25 октомври, 2019 13:11