Нејзината последна објава на Твитер се однесува токму на борбата на корисниците на овие кредити во швајцарските банки.

Само неколку часа пред смртта: Ова е последната порака на Драгана, ќе се наежите кога ќе видите што објавила!

Новинарката Драгана Трипиќ (58) пронајдена е мртва во својот стан а според првичните информации таа извршила самоубиство,...

Сара Фемина / 24 октомври, 2019 20:26

Имено нејзиниот татко не починал, туку се самоубил еден ден откако неговата ќерка исто така се обиде да се самоубие, но беше спасена од италијанската полиција и брза помош која ја пронајде во без сознание во својот дом во Италија.

Се самоуби таткото на познатата српска пејачка: Таа го обвини дека ја злоставувал – ШОК НА БАЛКАНОТ

Српските медиуми открија нови детали во врска со контроверзната српска пејачка Дуња Илиќ. Имено нејзиниот татко не починал,...

Весна Петровска / 25 септември, 2019 14:08

Александар е роден и живееше во Колорадо, а неговата мајка Ана била во кратка врска со Шабан Шаулиќ.

Се самоуби вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ пукајќи си во главата со пиштол!

Во САД се самоубил синот на фолк пејачот Шабан Шаулиќ, пишува Свет. Александар Шаулиќ е вонбрачен син на трагично настраданиот...

Сара Фемина / 20 септември, 2019 16:21

-Извршен е увид од страна на екипите на СВР Тетово и јавен обвинител по што е констатирано дека станува збор за самоубиство на лицето Ф.Т (57). Самоубиството е потврдено и од јавниот обвинител, информираат од СВР Тетово.

САМОУБИСТВО ВО МАКЕДОНИЈА – Синот го пронашол својот татко во локви крв

Голема трагедија за семејство од Тетово, маж си го одзеде животот со огнено оружје. Беживотното тело го пронашол неговиот...

Весна Петровска / 26 јули, 2019 16:18

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото во Карпош, каде пред зграда беше пронајдено безживотно тело на 38-годишен маж.

НОВИ ДЕТАЛИ: Човекот кој се фрли од балкон во Карпош 4 имал само 38 години

Нови детали за самоубиството кое се слули попладенево во главниот град, граѓаните беа сведоци на ужасна глетка во скопската...

Весна Петровска / 20 јуни, 2019 17:01

Како што неофицијално дознава КУРИР, станува збор за обид за самоубиство.

Млада жена се фрли од мост во Скопје

Несреќа го потресе Скопје. Денеска попладне околу 18 часот, млада 32- годишна жена се фрлила од железничкиот надвозник на булевар...

Катерина Крстиќ / 13 мај, 2019 23:56

Од кога почина нејзината мајка Дивна, српската пејачка е видена само два пати како излегува од нејзиниот дом на Дедиње.

СТРАШНО : Јелена Карлеуша сака да изврши самоубиство ?

Како што изјавуваат нејзините пријатели за српски „Ало„, Карлеуша се наоѓа во голема депресија, пие лекови за смирување...

Сара Фемина / 15 март, 2019 11:51