Aвтомобил удри во автобуска станица во Германија, загина една жена, неколкумина се повредени

Терористички напад во Германија- Или обид за самоубиство?

Откако еден автомобил удрил во автобуска станица во Германија, загина една жена, а неколкумина се повредени. Една жена го...

Македонка Димкин / 21 декември, 2018 11:00

По трократното убиство во Дебар и во Самоков, Бугарија маж убил жена и нејзините две деца, по што се самоубил

Убиство во Бугарија – татко ги застрела сопругата, синот и внукот

Една 33 жена, нејзиниот 12 годишен син и 15 годишен внук биле убиени  во бугарскиот град Самоков. Убиецот, 52-годишен маж, побегнал...

Мирко Бачиќ / 6 септември, 2018 8:27

Две недели пред смртта, таа на Инстаграм објавила слика со вознемирувачки коментар

Познатата блогерка која беше пронајдена мртва во Грција најверојатно се самоубила!

Младата австралиска блогерка Синејд Мекнамара која беше пронајдена без свест на суперјахтата на мексиканскиот бизнисмен...

admin@magazin / 3 септември, 2018 13:14

За една ноќ згаснаа два млади животи во Делчево и Радовиш

Згаснаа два млади животи – еден во сообраќајна несреќа еден во чин на самоубиство

Жителите на Делчево во шок откако нивни сограѓанин изврши самоубиство со огнено оружје. “На 25-ти август 2018-та година околу...

Мирко Бачиќ / 26 август, 2018 11:31