И ќерката и внукот на Сашо Василевски се вработени во СЈО кај неговата пријателка Катица Јанева

Сашо Василевски преку Катица си ја вработил ќерката во СЈО!

Сашо Василевски, довчерашниот директор на МЕПСО, како резултат на блискоста со обвинителката Катица Јанева, си ја вработил...

Данаил Михајловски / 24 јули, 2019 9:47

Василевски е познат и по своето политичко камелеонство и менување на политички дресови, беше член на НСДП, па премина во ВМРО - ДПМНЕ, а сега е дел од владеачката СДСМ

Директорот на МЕПСО гради мотел дивоградба на преспанска ривиера?

На 100 метри од самата плажа, на елитна локација, на државно земјиште актуелниот директор на МЕПСО и член на СДСМ, Сашо Василевски...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 9:20

Пратеникот на ВМРО - ДПМНЕ, Сашо Василевски со краток одговор дали ќе гласа "за" или "против" уставните измени, "Ќе видите и самите а и јавноста за време на гласањето"

Василевски: Не можам да кажам дали ќе гласам за уставни измени

Пратеникот Сашо Василевски, на кој му беше дозволено да се брани од слобода за настаните во Собранието на Македонија од 27...

Мирко Бачиќ / 19 октомври, 2018 14:00

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Мицкоски и пратениците, децидни дека она што Мицкоски му го порачал на Вес Мичел, важи и за обидот за уцени од неговиот колега, Метју Палмер

Пратеникот Сашо Василевски се појави во Собранието

Пратениците на ВМРО – ДПМНЕ јасно ставија до знаење дека нема да учествуваат во расправата за предлог уставните измени...

Мирко Бачиќ / 11:28

Кривичниот Суд Скопје денес ја ги прифати финансиските гаранции и ја укина мерката куќен притвор на претеникот на ВМРО - ДПМНЕ, Сашо Василевски

На пратеникот Сашо Василевски му е укинат притворот, се приклучува кон собраниската седница

На Обвинетиот пратеник од ВМРО – ДПМНЕ, Сашо Василевски, денеска му е укинат домашниот притвор. Неофицијално утринава...

Мартин Попоски / 16 октомври, 2018 13:28

Во МЕПСО откриен судир на интереси од скандалозни димензии, член на Надзорен одбор сам на своја компанија си доделил тендер за што добил и одобрение од Управниот одбор

МЕПСО: Тендери за член од надзорниот одбор

Претседателот на управниот, му дал тендер на член на надзорниот одбор во МЕПСО. Компанијата која ја води претседателот на...

Мирко Бачиќ / 14 септември, 2018 13:43