Тој од затворската ќелија каде ја издржува казната за случајот „Рекет“ каде тој е првообвинет,а поранешната специјална обвинителка Катица Јанева второобвинета, испрати писмо дека единствен начин да го спречат е да го убијат.

ОВА Е ПИСМОТО ОД БОКИ 13 ИСПРАТЕНО ОД ЗАТВОР: Држен сум по секоја цена во притвор- вистинските криминалци шерифуваат и командуваат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Катерина Крстиќ / 10 јули, 2020 10:45

Имено Боки на неколку наврати соопшти дека во случајот се вмешани повеќе политичари, а на денот на судењето тој се обрати до судиите да ги бараат парите кај Зоран и Вице Заеви, по што беше отстранет од судницата.

Боки 13 потврди: Кривичните пријави се против политичари од власта- ќе ме спречат само ако ме лишат од живот

Првообвинетиот во случајот Рекет, Боки 13 кој доби 9 години казна затвор за истиот, денеска потврди дека поднесените кривични...

Катерина Крстиќ / 9 јули, 2020 16:12

Адвокатите на двајцата осудени рече дека овие докази до сега ги нема добиено а Рускоска возврати дека не е точно.

Се презентираат докази против Јанева и Јовановски- Боки бара да му биде вратена гардеробата

Денеска во обвинителството обвинителката Вилма Рускоска на УСБ ги презентира доказните материјали против обвинитетите...

Катерина Крстиќ / 30 јануари, 2020 11:25

Боки 13, ноќта ја поминал под лекарски надзор откако претходно докторот во притворот побарал од судот тој да биде пренесен во болница.

Боки 13 ноќта ја поминал во болница- задржан е на интензивна нега

Првообвинетиот во “Рекет” Бојан Јовановски -Боки 13 од вчера e задржан на интензивна нега во болницата 8-ми септември, ексклузивно...

Катерина Крстиќ / 27 ноември, 2019 12:09