Од Интерпол е исто потврдено дека Мијалков има регистрирано место на живеење во Прага

Затворска казна за Мијалков од 12 години

Одлуката ја донесе донесе петчлениот судечки совет во состав: Џенета Бектовиќ како прв судија, Владимир Туфегџиќ како втор...

Македонка Димкин / 26 февруари, 2021 12:16

Самопрогласениот аспирант за превземање на ВМРО ДПМНЕ Сашо Ескобар Мијалков наместо во затвор како што прилега на човек од таков ков, летото ќе го помине во ултра скап ресорт Парк на охридското крајбрежје кое овие денови го прилагодува за своите мегаломански потреби

(ФОТО) Мијалков купил скап ресорт на Охридско езеро!

Откако вчера Сашо Мијалков даде интервју каде се претстави за чесен човек кој не прислушкувал и не правел криминални работи, ...

Катерина Крстиќ / 23 јули, 2020 20:32

Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО, но зошто Груевски кој обично има став за се, не се огласи околу ова?

Зошто Груевски нема став за предлог законот за Јавно Обвинителство

Една од најкоментираните теми во јавноста е токму законот за ЈО. Скоро една година во јавноста се дебатира за предлог законот...

Магдалена Стојмановиќ / 13 февруари, 2020 11:10

Емилија Александрова е роднина на Мијалков и координатор на 6 пратеници. Нејзиниот услов е да нема пресуди за Мијалков и да продолжи партнерството со Вице!?

За законот за обвинителство Заев разговарал со Панчо Минов и Емилија Александрова

Според нашиот анонимен извор, посебен разговор Заев водел со пратеничката Емилија Александрова, чиј сопруг е братучед на...

Данаил Михајловски / 10 февруари, 2020 9:29

Според податоците од Централниот регистар, компанијата за коцкање и обложување моментално има регистрирано 25 подружници за приредување на игри на среќа, кои во најголем дел се наоѓаат во Скопје (Центар, Аеродром, Карпош, Кисела Вода, Гази Баба, Ѓорче Петров), но и во други градови, како Куманово, Тетово, Прилеп, Битола, Кичево.

Откако доби лиценца од Влада Мијалков отвара 25 нови обложовалници

Друштвото за приредување на игри на среќа Макс Бет, во чија сопственичка структура се наоѓа компанија во сопственост на семејството...

Катерина Крстиќ / 29 ноември, 2019 13:55

Ана е една од најуспешните жени во Македонија а потекнува од уметничко семејство. Следејќи ги стапките на мајка си  која исто така била балерина, Ана започнала да игра балет уште кога имала 9 години.

Ме освои со шармот и харизмата, многу е романтичен иако не изгледа така- Ана Мијалкова искрено за сопругот

Речиси сите ја препознавааат Александра Мијалкова, сопругата на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков и позната македонска...

Катерина Крстиќ / 14 ноември, 2019 19:55

Сашо Мијалков ќе ја промовира својата нова партија во која влегуваат Мите Лимунада Јанчев, Ивца Коневски, Нино Смрт Тодоров, Билјана Бришковска, Никола Поповски, Иво Котевски, 8-те мината предавници.

САШО МИЈАЛКОВ ЌЕ ПРОМОВИРА СВОЈА НОВА ПАРТИЈА: Влегуваат Јанчев, Иво Котевски, Поповски и многу други!

Како што пишува порталот дудинка.орг на Миленко Неделковски на повидок е нова партија која ќе ја формира ни помалку ни повеќе...

Сара Фемина / 10 ноември, 2019 12:30

Изгубена и хистерична, Ана Камчева е во поход на медиуми, нуди пари и други можности и привилегии за сите медиуми кои упорно ја објавуваат сторијата за нејзината сексуална историја со кумот Сашо Мијалков.

Ана Камчева нудела пари за да ги сокрие секси- разговорите кои ги водела со кумот Сашо Мијалков?

Уште еден скандал одекна во јавноста откако пред неколку часа новинарот Зоран Буревесник и порталот Доказ.мк објавија дека...

Катерина Крстиќ / 19 октомври, 2019 20:44