Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо Тасевски во последно време постојано плука...

Катерина Крстиќ / 25 мај, 2020 17:24

Водечки во регионот по умрени на милион жители. Затоа не тестиравте ко што треба, оти тогаш ќе излезеше вистинската бројка на заразени.

ТАСЕВСКИ УДРИ ПО ВЛАСТА: Магариња да бевме до сега ќе сфатевме дека ни ги корнете ушите!

Поранешниот директор на Драмски театар, познатиот македонски актер Сашо Тасевски, во последно време се погласно ја критикува...

Катерина Крстиќ / 20 мај, 2020 23:20

Ќе намалувате плати, ќе рикаат помали бизнизи, ќе отпуштате куп луѓе и од администрација, тоа ќе го бара ЕУ, ќе воведувате и други мерки на штедење…

САШО ТАСЕВСКИ ДО СДСМ: Сега дека сакате избори, па божем заразата намалува?

Актерот Сашо Тасевски на својот Фејсбук профил објави статус посветен на владејачката партија СДСМ велејќи дека бараат...

Катерина Крстиќ / 12 мај, 2020 23:12

Значи Рамазан беше клучот за да олабавите со меркиве.

Тасевски: Значи Рамазан беше клучот за да олабавите со меркиве!

Познатиот македонски актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи вели дека намалувањето на полицискиот час всушност било...

Катерина Крстиќ / 23 април, 2020 10:07

Актерот Сашо Тасевски повторно се огласи на својот фејсбук профил по повод потврдени нови случаи на корона вирусот во Македонија.

ТАСЕВСКИ НИКОГАШ ПО БРУТАЛЕН: Затварајте училишта, ќе ни ги испозаразите децата!

Контроверзниот актер Сашо Тасевски секој ден го користи својот личен фејсбук профил како гласило за актуелни теми. Со однос...

Магдалена Стојмановиќ / 10 март, 2020 9:51

Актерот Сашо Тасевски никогаш не престанува да дава интересни осврти на актуелните политички случувања, овој пат ја спореди ситуацијата на македонскиот народ со бегалците.

Тасевски: Албанците ќе не протераат од сопствената држава, ќе бидеме како мигрантиве што ги гледаме по улица.

Актерот Сашо Тасевски постојано ги следи политичките и општествените случувања и на својот фејсбук профил кој воедно му...

Магдалена Стојмановиќ / 9 март, 2020 8:53

Актерот Сашо Тасевски секогаш има оригинално видување и коментар на актуелните состојби во Македонија.

ТАСЕВСКИ ЖЕСОКО ОПАЛИ: Кажете ја утнавте со заразата, уште кога од Италија повратници ги пуштавте дома ко на пикник

На својот фејсбук профил, актерот Сашо Тасевски често изнесува оригинални видувања и коментари по повод актуелните состојби...

Магдалена Стојмановиќ / 7 март, 2020 11:07

Иран има ракети со дострел таман до Скопје.Америте не успеаја да ги пресретнат. Им паднаа у тавчињата со грав во авиобазите. Како бе Дане ние ќе ги пресретнеме? Со што бе Дане? Ќе ги испрскаме со пестициди против комарци, да зарѓаат во лет? Со што ќе ги пречекаме бе Дане? Традиционално со слатко од смокви?
Дане една таква интерконтинентална ракета да рсне во Центар, трајно ќе го реши проблемот со паркирањето.

Сашо Тасевски распали на Фејсбук: Иран има ракети со дострел таман до Скопје

Познатиот македонскиактер Сашо Тасевски на Фејсбук ги искоментира заканите на кандидатот за амбасадор во  Дане Талески...

Катерина Крстиќ / 8 јануари, 2020 19:13