На двајцата им е втор брак. Бисера има син, Мухамед две ќерки, а на пат е и нивното заедничко дете, за кое откриваат дека ќе биде девојче.

Интервју со Бисера и Мухамед Зекири: Љубовта не знае за пречки, треба да се следи срцето- ЌЕ ДОБИЕМЕ ДЕВОЈЧЕ!

Свадбата на Бисера Јордановска и Мухамед Зекири, која се одржа минатиот викенд во хотелот „Double Tree by Hilton“ беше настан што...

Сара Фемина / 9 ноември, 2019 14:13

Нивната љубов траеше долги години наназад, и како што за Фактор велат нивни познаници, успеа да ги преброди сите препреки и предрасуди, а сега да биде крунисана и со брак.

СОПРУГАТА НА МУХАМЕД ЗЕКИРИ Е ТРУДНА: Пратеникот ќе стане татко по трет пат(ФОТО)

Пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири пред два дена се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М,...

Сара Фемина / 4 ноември, 2019 19:34

Матичарот ја венча двојката во хотелот, а невестата го презеде презимето на младоженецот.

Се играа албански и македонски ора: Ексклузивни фоторгафии од свадбата на ЗЕКИРИ со кумовите ЗОРАН и ЗОРИЦА ЗАЕВИ!

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска во хотелот Double...

Сара Фемина / 3 ноември, 2019 15:16

Венчавката се случила во хотелот Double Tree by Hilton, каде потоа продолжила свадбената веселба.

Мухамед Зекири по втор пат стапна на лудиот камен: Кум му беше ЗАЕВ со неговата сопруга Зорица(ФОТО)

Пратеникот Мухамед Зекири се венча со поранешната директорка на телевизијата Алсат М, Бисера Јордановска. Венчавката се...

Сара Фемина / 10:57

Како што информираат српските медиуми, за месец дена ќе се жени синот на српската популана пејачка Цеца, а судбоносното „да“ со својата избраничка Богдана ќе го кажат во познат белградски хотел, а спред српските медиуми младоженецот за тој ден збра да ја облече воената униформа на својот татко.

Цеца ќе ја исполни желбата на синот: Вељко ќе се жени во униформата на Аркан, а Богдана ќе ја облече венчаницата на Цеца

Свадба на годината се подготвува во Србија, српската мајка ќе  го жени својот син. Како што информираат српските медиуми,...

Валерија Петрова / 23 октомври, 2019 13:01

Гостите меѓу другите ќе бидат Кристијано Роналдо, Пау Гасол, Енрике Иглесијас и тенисерот Фелисијано Лопез. На сите гости ќе им биде забрането да користат мобилни телефони, а обезбедувањето ќе спречи и употреба на дронови.

Рафаел Надал утре се ЖЕНИ!Фоторепортерите ја ополија Мајорка, местото каде ќе биде церемонијата на венчавката

Свадбените звона ќе тропнат во домот на еден од најодбрите тенисери на денешицава. Рафаел Надал ќе се ожени утре на Мајорка...

Валерија Петрова / 18 октомври, 2019 14:52

Сузана оваа песна ја испеа на фестивалот во Валандово каде беше поздравена со силен и громогласен аплауз.

„СРЕЌНО МАЈКИНА“ Сузана Спасовски со солзи во очите ја омажи својата ќерка

Познатата македонска фолк пејачка Сузана Спасовска во саботата ја омажи својата наследничка Теона. Свадбената веселба беше...

Валерија Петрова / 7 октомври, 2019 17:26

Гостите на свадбата ги забавувале Хари Мата Хари, Милица Павловиќ, Александра Пријовиќ и Аца Пејовиќ.

Гламурозна венчаница од 7.000 евра: Снаата од Мило Ѓукановиќ блескаше на свадбата-ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА!

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и неговата сопруга Лидија го оженија вчера синот единец во ексклузивното летувалиште...

Сара Фемина / 22 септември, 2019 18:57