Иван официјално стапи во брак со прекрасната Јана откако во октомври минатата година се верија, а за веста се дозна и во јавноста.

(ФОТО) Се ожени синот на Ѓорѓе Иванов: Иван и Јана го кажаа судбоносното „да“

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван Иванов се ожени. Иван официјално стапи во брак со прекрасната Јана откако...

admin@magazin / 20 февруари, 2022 15:32

„Ние сме многу среќни што се создадоа услови оваа година да продолжиме со оваа вековна традиција на Мијаците, која секако зазема посебно место во богатото македонското културно наследство.

ГАЛИЧКА СВАДБА 2021: Автентичната традиција продолжува

По пауза од една година поради Ковид-19 пандемијата, претстојниот викенд продолжува традицијата на одржување на прочуената...

Владо Марин / 14 јули, 2021 16:43

Од 5 октомври беше воведена забрана за живи свирки во кафулиња и ресторани, а на една маса дозволено е да седат најмногу 4 лица!

АМДИ БАЈРАМ ПРАВИ СВАДБА ЗА ВНУКАТА ВО ИСТАНБУЛ СО 200 ГОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА!

Поранешниот пратеник Амди Бајрам вечерва прави свадба за внуката Перихан во Истанбул. Свадбата се случува на брод на Босфор,...

Владо Марин / 17 октомври, 2020 22:46

Луксузниот објект се наоѓа на два километри од Колосеумот, а изнајмувањето, кога станува збор за прослави, чини приближно сто илјади евра на ден. Имајќи предвид дека домаќините правеле прослава три дена, само за неа потрошиле 300.000 евра.

РОМСКА СВАДБА ОД 650.000 ЕВРА: Цеца и Лукас заработија во време на корона- еве колкав хонорар зедоа!

Фотографии од ромска венчавка во Рим, каде што пееја некои од најголемите поп-имиња како Цеца Ражнатовиќ и Аце Лукас, ги преплавија...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2020 10:41

Од организацискиот тим на манифестацијата потенцираат дека доколку се создадат сите неопходни услови, годинешната Галичка свадба може да се одржи за време на големиот празник Пресвета Богородица, односно на 28 август.

Одложена културно-сценска манифестација „Галичка свадба“

Соочени со предизвикот на Ковид-19 и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен приоритет, Советот на Месна заедница...

Владо Марин / 7 јули, 2020 19:37

Критичарите: така се чуваат обичаите а не со некој валцери и што ти јас знам.

СВАДБА: „Македонци су балкански веселјаци! нема ту шта да се прича…уживају и живе за музику!

Македонска свадба! Гледачите на Јутуб коментираат: така се чуваат обичаите, а не со некој валцери и што ти јас знам! Другите...

Македонка Димкин / 5 април, 2020 20:59

Меѓу гостите е и целиот политички врв на СДСМ на чело со претседателот на партијата, Зоран Заев.

ЗАЕВ ВОДИ ОРО, ПРАТЕНИЦИТЕ ОД СДСМ ЛУМПУВААТ ВО ХОТЕЛ: Се ожени Љупчо Николовски(фото)

Свадбена веселба вечерва прави генералниот секретар на СДСМ и поранешен министер за земјоделие Љупчо Николовски со неговата...

admin@magazin / 7 март, 2020 23:39

Петмина преживеани се хоспитализирани.

Автобус со сватови падна во река: Настрадаа 24 лица – страшно видео од Индија(видео)

Најмалку 24 лица загинаа денес кога автобус кој носеше свадбена поворка се урна во река во западна Индија, соопшти полицијата. Возачот...

Мирко Бачиќ / 26 февруари, 2020 20:32