Како што пренесува ТВ21, од партискиот кабинет на Ахмети ја потврдиле информацијата дека нивниот претседател за десет дена ќе оди за Приштина да сведочи за неговата услога во ОВК.

ТВ21: Ахмети на 2 септември ќе сведочи во Специјалниот суд за воените злосторства во Косово

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, на 2 септември ќе сведочи на Специјалниот суд за воендите злосторства во Косово, јавуваТВ21...

Стојче Бушин / 22 август, 2020 19:47

Владеењето на правото и постигнувањето вистинска неселективна правда, домашна и меѓународна, се моја постојана цел и обврска во текот на целата моја активност.

Али Ахмети повикан во Специјалниот суд во Хаг

Претседателот на партијата ДУИ, Али Ахмени со објава на својот Фејсбук профил потврди дека бил поканет да сведочи во Хаг. Ахмети...

Стојче Бушин / 23 јули, 2020 8:46

Во судницата денеска ќе сведочи познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска која е една од најдобрите пријателки на Боки 13.

Лила Филиповска во моментот сведочи за случајот “Рекет”

Денеска продолжува сведочењето за предметот  „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева. Во судницата...

Катерина Крстиќ / 29 јануари, 2020 11:25

Пред Стефанова за случајот сведочеше и заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Елизабета Јосифовска.

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочи обвинителката Стефанова

Денеска продолжува судскиот процес за случајот „Рекет“ .Во Кривичниот суд во својство на сведок за случајот Рекет, денеска...

Катерина Крстиќ / 20 јануари, 2020 9:46

Таа пред судиите го кажа своето сведоштво и вели дек Стефанова ја покажувала моќта пред бранителите.

Камчева во судот: Стефанова ја покажуваше својата МОЌ на обвнителите – „Ништо не ми можеш“

И денеска во Кривичниот суд во Скопје, продолжи судењето за случајот „Рекет“ меѓу сведоците беше и сопругата на бизнисменот...

Весна Петровска / 10 декември, 2019 11:22

Камчева пред судот треба да каже како Бојан Јовановски – Боки 13, поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец успеале да земат  половина милион евра од неа како гаранција дека нејзиниот сопруг, осомничен во случајот „Империја“, ќе му биде определена поблага мерка, домашен притвор.

Црно бела елеганција: Ана Камчева пристигна во судот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева пристигна во Кривичниот суд. Таа денеска  пред судот треба да каже како...

Катерина Крстиќ / 10:54

Почесната претседалетка на Меѓународниот сојуз

Почесната претседалетка на Меѓународниот сојуз Ременски не одговори дали е повикана како осомничена или како сведок во Обвинителството

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција пристигна пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски, која што треба да...

Узунов Бобан / 4 септември, 2019 10:35