Пејачката вели дека татко и во тој момент и рекол дека дека ќе се одрече од неа, на што таа одговорила:

Таткото на Цеца не сакал да го види Аркан – и рекол ќе се откаже од неа ако се омажи со него!

Познатата српска пејачка Цеца Ражњатовиќ неодамна пред медиумите раскажа како нејзините родители реагирале, кога таа им...

Hristijan Ilievski / 12 февруари, 2022 6:10

Тестот кој го направила пред три дена, како што дознава српски Блиц, е негативен исто како и оној на Вељко, кој исто така пред 10 дена беше позитивен на коронавирус.

Цеца повторно се тестирала на корона вирус- еве ги резултатите!

Откако беше потврдено дека пејачката Светлана Цецa Ражнатовиќ е позитивна на коронавирус, нејзините доктори и советувале...

Катерина Крстиќ / 18 јуни, 2020 10:16

Како што дознава медиумот и, нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ е позитивен и на „Ковид 19“.

ЕКСКЛУЗИВНО: ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ И НЕЈЗИНИОТ СИН ВЕЉКО ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС!

Светлана Цеца Ражновиќ е позитивна за вирусот корона, дознава српски Курир од медицински извори. Како што дознава медиумот...

Катерина Крстиќ / 10 јуни, 2020 15:46

Според она што беше објавено од српските медиуми, водителката не знаела дека е заболена од коронавирус и се појавила на прославата на семејството по повод раѓањето на малиот Жељко.

Цеца Ражнатовиќ на тест за коронавирус- била во контакт со заболена водителка!

Целото семејство Ражнатовиќ ќе оди на тест за коронависрус откако имале близок контакт со познатата водителк  Душица...

Катерина Крстиќ / 9 јуни, 2020 18:47

Пејачката почувствува потреба да и се заблагодари на снаата за прекрасниот подарок, односно за нејзиниот внук, и на социјалните мрежи сподели нејзина фотографија под која напиша емотивна порака.

МАЛИОТ НАСЛЕДНИК ПРИСТИГНА ДОМА- ЦЕЦА СО ЕМОТИВНИ ЗБОРОВИ ЈА ПРЕЧЕКА СНААТА!

Денес, наследникот, Жељко Ражнатовиќ, ја напушти породилната болница со својата мајка Богдана Ражнатовиќ и пристигна во...

Катерина Крстиќ / 6 јуни, 2020 17:57

Тие го очекуваат своето прво дете, а веќе за јавноста открија дека Богдана ќе роди син, кој ќе го носи името по покојниот Жељко Ражнатовиќ- Аркан.

Нема маж кој ќе ја чува Цеца подобро од мене- Вељко открива зошто не сака да се отсели од домот

Вељко Ражнатовиќ, синот н познатата српска дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, во ноември го кажа судбоносното ДА, со својата...

Катерина Крстиќ / 22 февруари, 2020 16:12

Оригиналниот план за убиство бил да му понудат на Аркан да купи Ауди А8 под пазарната цена

Еве кај се криел убиецот на Аркан цели 14 години!

Добросав Гавриќ, кој беше осуден за убиството на Желјко Рашњатовиќ Аркан и неговите пријатели Миленко Мандиќ и Драган Гавриќ,...

Македонка Димкин / 6 февруари, 2020 0:52

Аркан беше убиен на 15 јануари 2000 година во белградскиот хотел „Интерконтинентал“,каде што се наоѓало и неговото седиште а убиецот Добросав Гавриќ ќе биде изречен во Србија од Јужноафриканската Република.

“Редно е да гние во затвор”- Цеца се огласи за убиецот на Аркан

Познатата српска пејачка, вдовицата на Аркан, Светлана Цеца Ражнатовиќ, сеогласи во врска со убиецот на нејзиниот покоен...

Катерина Крстиќ / 5 февруари, 2020 20:08