За третото место успеа да се избори Себастијан Фетел, за кого ова е прв подиум од почетокот на оваа сезона.

Луис Хамилтон повторно светски првак, го освои денешното Гран При на Кина !

Големата ѕвезда на Мерцедес, Луис Хамилтон го освои денешното Гран При на Кина, третиот круг од сезоната 2019 во Формула 1. Луис...

Сара Фемина / 14 април, 2019 14:50

Со оваа голема победа Реал Мадрид успеа да ја освои својата трета по ред титула во ова натпреварување, вкупно четврта, а претходно во Интер-континтеналниот Куп има и три трофеи.

Реал Мадрид по трет пат постана светски клупски првак

Со триумфот од 4:1 во финалето против Ал-Аин од ОАЕ, екипата на Реал Мадрид трет пат по ред успеа да ја освои титулата светски...

Сара Фемина / 22 декември, 2018 22:32

Кога некогаш бил млад тенисер, во јуниорските денови, Федерер беше суштинска спротивност на она што е сега.

Роџер Федерер по татко Швајцарец по мајка Јужноафриканец, се пензионира?

Најдобриот тенисер на сите времиња, Швајцарецот Роџер Федерер, важи за спортист кој најдобро ги контролира емоциите на теренот...

Македонка Димкин / 1 јули, 2018 20:41