Ногачевски за градоначалник на општина Дебарца е избран на последните локални избори, минатата година, како кандидат на владеачката СДСМ, за инцидентот сеуште нема пријава

Градоначалникот на Дебарца, Зоран Ногачевски тепал фудбалски судија

Градоначалникот на општина Дебарца, Зоран Ногачевски е функцинерот на СДСМ што во неделата предизвикал тежок инцидент на...

Мартин Попоски / 30 октомври, 2018 7:33

СВР Охрид, денес рано изутрина, во акција, во возило во Охрид, пронајде и одзеде торбица со опојна дрога, марихуана, и приведе еден македонски и пет албански државјани

Приведени шест лица, во возило пронајдена дрога

Во акција реализирана утрово, СВР Охрид пронајде и одзеде торбица со опојна дрога марихуана и приведе еден македонски и пет...

Мирко Бачиќ / 2 октомври, 2018 13:59

За само две недели, уште една тешка сообраќајна несреќа однесе човечки живот на жител од охридско, најчеста причина според МВР е непочитување на условите на патот

Загина 36 годишен моторциклист, со тешки телесни повреди се здоби пешак

Загина 36 годишен моторциклист а со тешки телесни повреди се здоби пешак во сообраќајна незгода во Охрид. До несреќата дошло...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 6:24

Лице кое работело како обезбедување на објектот на "Телеком" во Охрид, пронајдено мртво на работното место

Обезбедувач во „Телеком“ Охрид пронајден мртов на работно место

Во Полициската станица Охрид, вработен во “Телеком”Охрид, вчера вечерта пријавил дека на влез во објектот на „Македонски...

Мирко Бачиќ / 10 септември, 2018 10:38

Засега непознато лице, откако одбило да плати паркинг и чие возило било блокирано, оштетило 7 други и повредило контролор, по што избегало од местото на настанот

Охрид: Удрил 7 автомобили и прегазил конторолор на паркинг

Нов инцидент на паркинг просторот во центарот на Охрид. Инцидентот во кој се оштетени автомобили и повреден е еден контролор...

Мирко Бачиќ / 3 септември, 2018 14:10

Во струшко опожарени лозови садници со што е предизвикана огромна материјална штета

Во Вевчани изгореле 7.500 лозници

Во пладневните часови на вчерашниот ден во атарот на село Вевчани, струшко, избувнал пожар во местото викано „Суво поле“,...

Мирко Бачиќ / 29 август, 2018 10:57

Грозоморно тројно убиство во Дебар за кој сеуште не се јасни мотивите

Синоќа убиени татко – мајка и нивната малолетна ќерка

Во Дебар синоќа се случи тројно убиство. Смртно се застрелани маж  неговата сопруга и нивната малолетна ќерка. Полициската...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 10:08

Во Кичево покрената Кривична пријава против брачен пар кој ги принудувал трите деца да питачат и да се проституираат

Кривична за кичевчани за малтретирање на сопствените деца

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело “запуштање и малтретирање на дете” надворешната канцеларија...

Мирко Бачиќ / 17 август, 2018 6:38