Таа во пораката практично се пожали на своите фанови дека е скршена од болка што овој голем празник го минува без својот син бидејќи како што вели иако овој викенд би требала да биде со синот, сепак не е.

СЕВЕРИНА СО ЕМОТИВНА ПОРАКА ДО СИНОТ: Овој Велигден сум без тебе, веќе 30 дена не сум те гушнала!

Денеска е католичкиот Велигден, па по тој повод една од најпознатите хрватски музички ѕвезди Северина на својот Инстаграм...

Катерина Крстиќ / 12 април, 2020 15:18

Пејачката дојде од Хрватска за да го види своето дете кое има право да го гледа во вторник и четврток, но тоа не и успеа бидејќи Милан е во изолација со својот син заради коронавирусот.

Северина несовесно шетала низ Белград, полицијата ја однесе во само-изолација а потоа следувала драма пред домот на Милан!

Агонијата меѓу Северина Којиќ и таткото на нејзиниот син Милан Поповиќ продолжува. Пејачката дојде од Хрватска за да го види...

Катерина Крстиќ / 19 март, 2020 11:46

Додека сите шпекулираат со недели дека се разведува од својот сопруг, Игор Којиќ, таа молчи и на сите можни начини дополнително ја загрева приказната.

СО НЕДЕЛИ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА: Конечно на виделина вистината за бракот на Северина и Игор!

Хрватската sвезда, и српска снаа Северина Којиќ, навистина умее да направи добра маркетинг приказна и да биде во центарот...

Катерина Крстиќ / 5 март, 2020 18:52

Пејачката на својот профил на Инстаграм објави фотографија со познатиот режисер Томаж Пандур, кој почина во април 2016 година.

СКРШЕНА ОД БОЛКА: Северина не може да ја сокрие тагата што повеќе го нема: Недостасуваш!

Пoзнатата хрватска пејачка Северина Којиќ имаше многу бурен период, па дури и сега кај неа цветаат рози. И покрај сите случувања,...

Катерина Крстиќ / 19 февруари, 2020 19:05

Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: Северина фатена во голема лага! Овој пат потврди дека не и цветаат рози!

Веќе со денови медиумите шпекулираат дека познатата хрватска пејачка,  Северина Којиќ се разведува од нејзиниот сегашен...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 18:12

Според информациите, снаата на Кеба се појави неодамна на церемонијата на доделување награди на една телевизија без сопругот, што ја натера публиката да помисли дека нешто е во ред помеѓу Севе и Игор, а пејачката покрена дополнителни сомнежи неколку часа подоцна, кога на социјалните мрежи го отстрани презимето Којиќ.

Северина го избриша презимето Којиќ, Дали ова е крај? (ФОТО)

Пред неколку дена хрватската пејачка Северина, го избриша презимето на Игор од сите социјални мрежи и го остави само нејзиното...

Катерина Крстиќ / 11 февруари, 2020 11:58

Северина Којиќ и Милан Поповиќ денеска не се во добри односи иако порано беа многу заљубени и среќни а доказ за тоа се фотографиите од нејзината бременост кои беа објавени неодамна на социјалните мрежи од 2012 година, времето кога тие го очекуваа својот синАлександар.

ФОТО: Ја гали Северина по стомакот- пејачката бремена, а тој не се одделува од неа

Познатата српска пејачка Северина во 2012 година беше во брак со бизнисменот Милан Поповиќ, со кого го очекуваше и своето дете,...

Катерина Крстиќ / 7 февруари, 2020 10:33

За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…

Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари- Северина скршена од болка повторно со емотивна порака

Пејачката Северина и овој пат посвети емотивна порака за својот син Александар. Таа алудирајќи на нејзиниот поранешен сопруг...

Катерина Крстиќ / 23 јануари, 2020 21:49