Тој коментираше дека љубовта не може да се мери со лајкови, откако престанаа да се следат едни со други на социјалната мрежа Инстаграм.

НЕ ПАТЕШЕ ДОЛГО ЗА СЕВЕРИНА: Игор Којиќ и се врати на старата љубов!

Додека јавноста шпекулира за крајот на бракот на славната двојка, Северина и Игор Којиќ, тие не се изјаснуваат на таа тема. Тој...

Сара Фемина / 9 јуни, 2020 19:50

Игор нема професија, единствена цел му е да ужива, да патува и да ги потроши парите на Северина.

ИГОР КОЈИЌ ЈА ОСТАВИ СЕВЕРИНА: После многубројните шпекулации парот реши да стави крај на бракот!

Пејачката Северина Којиќ и сопругот Игор Којиќ решија да стават крај на четиригодишниот брак. Според српските медиуми, Игор...

Едмонд Бекири / 20 мај, 2020 20:24

Како што дознава српски Информер, чашата ја прелила кавгата кога Севе побарала куќата на Кеба да се реновира, и да се испразни базенот а во него да се донесе морска вода. 

СЕВЕРИНА СЕ РАЗВЕДУВА! ДОШЛО ДО ЖЕСТОКА РАСПРАВИЈА, ПЕЈАЧКАТА ИЗБЕГАЛА ОД КУЌАТА НА КЕБА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

Северина и Игор Којиќ дефинитивно се разведуваат, и тоа заради базенот на Кеба! Хрватската поп-ѕвезда остана во куќата на...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2020 18:59

Таа во пораката практично се пожали на своите фанови дека е скршена од болка што овој голем празник го минува без својот син бидејќи како што вели иако овој викенд би требала да биде со синот, сепак не е.

СЕВЕРИНА СО ЕМОТИВНА ПОРАКА ДО СИНОТ: Овој Велигден сум без тебе, веќе 30 дена не сум те гушнала!

Денеска е католичкиот Велигден, па по тој повод една од најпознатите хрватски музички ѕвезди Северина на својот Инстаграм...

Катерина Крстиќ / 12 април, 2020 15:18

Додека сите шпекулираат со недели дека се разведува од својот сопруг, Игор Којиќ, таа молчи и на сите можни начини дополнително ја загрева приказната.

СО НЕДЕЛИ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА: Конечно на виделина вистината за бракот на Северина и Игор!

Хрватската sвезда, и српска снаа Северина Којиќ, навистина умее да направи добра маркетинг приказна и да биде во центарот...

Катерина Крстиќ / 5 март, 2020 18:52

Пејачката на својот профил на Инстаграм објави фотографија со познатиот режисер Томаж Пандур, кој почина во април 2016 година.

СКРШЕНА ОД БОЛКА: Северина не може да ја сокрие тагата што повеќе го нема: Недостасуваш!

Пoзнатата хрватска пејачка Северина Којиќ имаше многу бурен период, па дури и сега кај неа цветаат рози. И покрај сите случувања,...

Катерина Крстиќ / 19 февруари, 2020 19:05

Во описот на фотографијата  напиша: „Еден обичен понеделник“ со различни хаштагови, вклучувајќи го и „време за семејството “.

ГИ ШОКИРАЛА ФАНОВИТЕ: Северина фатена во голема лага! Овој пат потврди дека не и цветаат рози!

Веќе со денови медиумите шпекулираат дека познатата хрватска пејачка,  Северина Којиќ се разведува од нејзиниот сегашен...

Катерина Крстиќ / 17 февруари, 2020 18:12

За овој живот многупати доживеав неправда. Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари, а за големи и сами знаете што сè може да се добие…

Блиските ја продаваа мојата интима за мали пари- Северина скршена од болка повторно со емотивна порака

Пејачката Северина и овој пат посвети емотивна порака за својот син Александар. Таа алудирајќи на нејзиниот поранешен сопруг...

Катерина Крстиќ / 23 јануари, 2020 21:49