Во медиумите вниманието се сврте на неговата сестра Ким Јонг-Јо, која може да биде потенцијален наследник, доколку е вистина веста дека Ким починал.

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ТАЈНА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА: За се е крива традицијата!

Северна Кореја продолжува да ги олеснува шпекулациите за здравјето на нејзиниот сегашен лидер Ким Јонг-ун од неговото многукратно...

Катерина Крстиќ / 22 мај, 2020 12:16

Под владеење на Ким, војската е зајакната до тој степен што земјата се смета за „глобална воена сила“, се вели во статијата, додавајќи дека не е далечна иднина во која економскиот сектор ќе доживее успех од светска класа.

НАШИОТ ЛИДЕР НЕМА СЛОБОДНИ ДЕНОВИ, НЕ ОДИ НА ОДМОР А НЕМА ВРЕМЕ НИ ЗА СПИЕЊЕ: Еве што пишуваат во Северна Кореја за Ким!

Водачот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, можеби не го гледаме скоро во јавноста, но тој работи 365 дена годишно – тој не оди...

Катерина Крстиќ / 19 мај, 2020 17:44

Се уште останува мистеријата за тоа  каде е сега, и не е виден откако пред извесно време на 1ви мај сликите на лидерот на церемонијата за фабриката за ѓубрива во Сункон. Сликите беа објавени од страна на Северна Кореја за да се докаже дека е жив и со добро здравје по веста која го обиколисветот дека тој е мртов по операцијата на срцето.

КИМ ЈОНГ-УН ИСЧЕЗНА: Американците не се сигурни во веродостојноста на фотографиите, луксузната јахта го откри скривалиштето!

Ким Јонг-Ун не е виден во јавноста откако Северна Кореја објави фотографии од диктаторот за да докаже дека е жив, што предизвика...

Катерина Крстиќ / 15 мај, 2020 10:58

Националната разузнавачка служба (НИС), исто така, соопшти дека на состанокот со пратениците зад затворени врати Ким се појавил во јавноста само 17 пати оваа година, што е помалку од кога било, пред се заради неговата посветеност на домашните проблеми и влијанието на пандемијата од корона вирусот.

ЈУЖНОКОРЕЈСКАТА НОВИНСКА АГЕНЦИЈА ОБЈАВИ: Нема знаци дека Ким имал операција на срце!

Јужнокорејската разузнавачка агенција денеска соопшти дека нема знаци дека лидерот на Северна Кореја Ким Jонг Ун имал операција...

Катерина Крстиќ / 6 мај, 2020 9:58

Отсуството на севернокорејскиот лидер Ким на јавната церемонија по повод одбележувањето на роденденот на неговиот дедо и основач на земја, Ким Ил-сунг, беше без преседан и оттогаш не е виден во јавноста. Ова доведе до шпекулации кои со денови ги слушаме за неговото здравје.

КИМ ЈОНГ-УН СЕ КРИЕ БИДЕЈЌИ СЕ ПЛАШИ ОД КОРОНАВИРУСОТ- Извештаите сега велат дека не е болен!

Ким Јонг-ун можеби го пропушти клучниот одмор на 15 април затоа што е загрижен за коронавирусот а не затоа што е болен, изјави...

Катерина Крстиќ / 28 април, 2020 19:25

Како што пренесува Ројтерс, Трамп додаде дека „знае како е (Ким) во релативна смисла“.

ТРАМП ЗА ЛИДЕРОТ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА: Знам како е Ким, но не можам сега да откривам детали!

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека има прилично јасна слика за состојбата на севернокорејскиот лидер Ким...

Катерина Крстиќ / 10:52

„Врховниот лидер Ким Јонг-ун им се заблагодари на работниците кои искрено и со сето срце придонесоа за создавање на градот Самјонг“, пишува весникот, не прецизирајќи, меѓутоа, детали за тоа кога е испратено писмото и каде се наоѓа Ким.

ЦЕЛ СВЕТ МИСЛИ ДЕКА Е НА СМРТНА ПОСТЕЛА А ТОЈ ПИШУВА ПИСМА: Еве на кој лидерот на Северна Кореја му се заблагодари!

Додека светот ги следи информациите за здравствениот статус на водачот на Северна Кореја, Ким Jонг-ун и се прашува што се...

Катерина Крстиќ / 26 април, 2020 10:38

Како што тврди заменик директорот HKSTV Hong Kong Satellite Television, телевизиска мрежа поддржана од Пекинг во Хонг Конг, Ким е мртов, при тоа повикувајчи се на  „многу цврст извор“.

Починал лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун?

Вчеравечер во речиси сите светски медиуми одекна веста за смртта на Сверникорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Медиумите во Хонг...

Катерина Крстиќ / 10:25