Френсис Викторија Гарсија (19)пронајдена е мртва во саботата рано утрото во својот автомобил на покривот од една гаража, пренесува Њујорк пост.

ИМАЛЕ ГРУБ СЕКС ВО АВТОМОБИЛОТ А СЕГА Е ОБВИНЕТ ДЕКА ЈА УБИЛ ДЕВОЈКАТА ВО ТЕКОТ НА СЕКСОТ!

Момче од Њу Џерси е обвинето поради убиство на девојката, која умрела во текот на грубиот секс со осомничениот на задното...

Сара Фемина / 8 ноември, 2019 18:10

Иако можеби не сте свесни за тоа, кога ќе престанете да водите љубов, во вашето тело се одвиваат одредени процеси.

Животот без с*кс носи сериозни последици

Според научниците сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот, без која не можат ниту жената...

Катерина Крстиќ / 21 октомври, 2019 21:43

Постојат два вида афродизијаци, оние кои влијаат психолошки и оние чие влијание е само физичко.

Чоколадото и Алкохолот како топ намирници за подобар секс!

Иако афродизијаците се користеле пред илјадници години во Индија, Кина, Египет и други делови од светот, науката многу...

Македонка Димкин / 15 октомври, 2019 23:21

Жените повеќе ги воодушевува можноста мажот да им служи за извршување на домашните обврски, отколку да им пружи сексуално задоволство.

Десет женски сексуални фантазии!

Фантазијата е моќна сексуална алатка која предизвикува голема возбуда и страст. Многу почесто слушаме за машките фантазии...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 23:03

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата за уште поголема интимност:

КАКО ДО ПОЖЕЖОК СЕКС: ДОЗНАЈТЕ ЈА ТАЈНАТА ЗА СТРАСНИ СЕКСУАЛНИ ОДНОСИ!

Сакате да ја вжештите атмосферата зад затворени врати? Еве неколку сознанија кои ќе ви ги интензивираат возбудата и желбата...

Сара Фемина / 3 октомври, 2019 0:11

Според неа, кај жените, протокот на крвта е пресуден, оти од тоа зависи и секретот. А пак, кај мажите ја стимулира ерекцијата.

НЕ СЕ ОТКАЖУВАЈТЕ: Вежбајте редовно за подобар секс

Луѓето кои редовно вежбаат, имаат поцврсти и позатегнати тела и затоа се позадоволни со себе. Тоа значи и поголема самодоверба...

Валерија Петрова / 2 октомври, 2019 12:23

Па, колку често имаат секс повеќето двојки? И што значи тоа за квалитетот на нашата врска?

Подобро е добар секс еднаш месечно, отколку секој ден неквалитетен и без оргазми!

Повеќето од нас се прашале во некој период од врската: Колку често треба да имаме секс? Што ако имаме помалку секс од нашите...

Сара Фемина / 20 септември, 2019 17:07

На мажите во брак им недостасува малку фантазија. Во новата врска мажите покажуваат романтика, така што ќе ви предложи да ја носите неговата кошула.

Ситници кои мажите ги обожаваат за време на секс(Секс наутро, орален секс, заведувајте, диви љубовници)

Како што сакаат и жените, така и мажите имаат свој список на омилени активности за време на сексот, кои максимално ги возбудува. Неколку...

Сара Фемина / 18 јули, 2019 19:58