Сега се користат други дефиниции, идентификација, верификација и сето тоа со право отвора дилеми за граѓаните, за оние кои се регистрирани да имаат вистински процес на попис.

Села: ДУИ ги предаде Албанците со пописот

Претседателот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, смета дека неприфатливо е земјата да дојде во ситуација кога постигнатиот...

Перо Милчин / 2 април, 2021 10:59

За Села ова е скандалозен чин, а Мијалков контроверзна личност.

„Мијалков е човекот кој даде оставка веднаш по настаните во „Диво Насеље“. Ова е театар во режија на полицијата“, обвини вечерва Села во „Click Plus“ на ТВ21.

Села: Некој посилен и од Заев и од Мијалков нареди да се пријави Мијалков во Обвинителство

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека некој посилен од Заев...

Рејхан Бајрами / 25 февруари, 2021 6:33

Села тврди дека и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ немаат ништо против ова барање на Алијансата.

СЕЛА: ПОДНЕСУВАМЕ БАРАЊЕ ЗА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ

„Ако се земе предвид што се бара од страна на Бугарија, мислам дека не треба тоа да е однесување на земја членка на ЕУ, но...

Перо Милчин / 3 декември, 2020 8:13

Имено ваквиот став на Села доаѓа откако во медиумите денеска се прошири веста дека Насер Зибери ќе ја земе позицијата на народен правобранител.

Села: Зибери не може да биде народен правобранител, таа позиција треба да е наменета за опозицијата!

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во гостување во дебатната емисија „Клик Плус“ на ТВ21 рече дека Насер Зибери...

Катерина Крстиќ / 28 август, 2020 22:25

Во својот последен пост на фејсбук, Села им се заблагодарува на аквиситите на Алијанса на Албанците и Алтернатива за дадената подршката, но истакнува дека преголемите доцнења предизвикуваат сомневања за можна манипулација со изборниот процес и конечниот резултат

Села: Многу информации од теренот не одговараат на резултатите објавени од ДИК

Претседателот на Алијансата на Албанците, Зиадин Села, изразува длабока загриженост и негодување за, како што вели, игрите...

Катерина Крстиќ / 16 јули, 2020 21:17

-Бројни нерегуларности се забележани во организација на СДСМ и ДУИ, како заплашување на гласачи, бугарски воз во Липковско и Сарај, употреба на полицијa – рече Таравари пред новинарите.

Таравари: Водиме убедливо пред ДУИ, се надевам овој победнички тренд ќе продолжи

Ние сме во убедлива предност пред ДУИ во изборните единици од каде добиваме информации, се надеваме дека овој тренд ќе продолжи...

Стојче Бушин / 15 јули, 2020 22:14

посета на Лабуништа, претседателите Села и Гаши сс упатија на плоштадот Струга, од родниот град на претседателот Села, од каде се обрати до лидерите на двете  најголеми политички партии ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, одговарајќи на Заев и Мицковски за нивната идеја за размена на пратеници

Села до Заев и Мицковски: Ако направите македонска влада, ние ќе направиме албанска влада

На вчерашниот митинг пред жителите на Струга, коалицијата „Сега е време“  одржа централен митинг. По посета на Лабуништа,...

Катерина Крстиќ / 5 јули, 2020 9:45

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, во текот на собирот со дијаспората изјавил дека бегањето на Ахмети од дебата, е недостиг на почит кон албанските гласачи!

Ахмети не дојде на дуел со Села: Ќе седнам само со најсилниот

Лидерот на АА, Зијадин Села, во текот на собирот со дијаспората изјавил дека бегањето на Ахмети од дебата, е недостиг на почит...

Стојче Бушин / 3 март, 2020 7:00