Тој ја запознал Офелија на нејзината апсолвентска вечер во „Кајак-клуб“ во Градскиот парк. Таа вечер случајно навратил таму со своето друштво од оркестарот на Операта.

ЏОРЛЕВ ЗА СЕМЕЈСТВОТО: Сопругата и децата ја чинат смислата на мојот живот(ФОТО)

На 53-годишна возраст, почина познатиот македонски виолинист, музички виртуоз и професор Зоран Џорлев! На првиот ден од 2021...

Сара Фемина / 2 јануари, 2021 2:37

Имено, Џими речиси 40 години живее во овој град, од каде е и неговата сопруга Билјана со која има два сина.

ЉУБОВТА НЕМА ГРАНИЦИ: Запознајте Билјана сопругата на Џими која му подари два сина!

Нигериецот Џими во Македонија остана заради сопругата Билјана која му роди двајца синови! Кога би биле штипјани, би гласале...

Сара Фемина / 17 декември, 2020 5:35

Горан Пандев од 2009 година е во брак со прекрасната Надица, со која имаат три дечиња и тоа синот Филипо, ќерката Ана и најмалата ќеркичка Софија, родена во 2018 година.

Запознајте го семејството на Горан Пандев: Има три дечиња и преубава сопруга(ФОТО)

37-годишниот Пандев од 2009 година е во брак со сопругата Надица и имаат две ќерки и еден син. Горан Пандев од 2009 година е во брак...

Сара Фемина / 13 ноември, 2020 8:56

Јанчев важи за модерен човек и политичар, кој знае како да го заштити своето семејство од јавноста и ретко кога споделува моменти за својот приватен живот.

(ФОТО) Митко Јанчев дуваше свеќи – за првпат објави фотографии со семејството

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци, изминатиот период повторно стана актуелен во јавноста, откако ги повтори своите...

Сара Фемина / 6 ноември, 2020 7:19

Зад камерите е мајка е на Матеј кој има веќе 22 години и љубов на Михаил Китаноски со кого е во врска осум години. Со Тања има муабети за повеќе од едно интервју, а во ова ја откриваме и нејзината помалку позната страна, приватната.

Со Михаил сме заедно 8 години, од кои 7 во неформален брак: Интервју со Татјана Стојановска

Секогаш средена, елегантна, жена која држи до себе и ја негува правилната дикција пред ТВ камерите, тоа се нештата по кои ја...

Сара Фемина / 25 октомври, 2020 19:19

Амди Бајрам ќе биде погребан денеска на гробиштата во Бутел, а од неговиот дом во населбата Бутел ќе тргне и погребната поворка.

Ден на жалост во Шуто Оризари: Амди Барјам денеска ќе биде испратен во вечниот дом!

Општината Шуто Оризари денешниот ден (25.10) ќе го прогласи за ден на жалост во чест на починатиот Амди Бајрам. ММС од извори...

Владо Марин / 8:38

Сепак, се почестото појавување на Тачи и неговата сопруга во јавноста покажува дека овој пар сè уште е во хармоничен брак.

ХАШИМ ТАЧИ ЈА ПОКАЖА СОПРУГАТА: Ова е Лумнија, ДАМАТА која е верна поодршка на косовскиот претседател!

Лумнија Тачи, убава Албанка од Призрен, сопруга на претседателот на Косово, неодамна излезе од сенка и започна да се појавува...

Рејхан Бајрами / 8 октомври, 2020 23:36

И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата три месечна ќерка сме позитивни на тестирањето за КОВИД 19.

Мухамед Зекири позитивен на КОВИД-19

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, ја информираше јавноста дека е позитивен на Ковид – 19. Потпретседателот на СДСМ...

Перо Милчин / 31 мај, 2020 14:08