Пациентите се во добра и стабилна здравствена состојба. Органодарителството е највисокиот чин на човекољубие и хуманост. Горд сум на ова семејство, вели Филипче!

(ФОТО)Ова е прекрасното семејство на Емилија Динева кои дадоа живот на три семејства во Македонија!

Министерот за Здравство, Венко Филипче утрово се сретна со семејството на починатата Емилија Динева и градоначалникот на...

Владо Марин / 27 мај, 2020 13:52

За време на неговата смрт, се сметаше дека легендарниот ас на Лос Анџелес Лејкерс има нето вредност од 600 милиони долари, околу 540 милиони евра, според CNN Business и New Vision.

ВРТОГЛАВА СУМА: Американските медиуми открија колку изнесува богатството на Коби Брајант

Ванеса Брајант и нејзините три ќерки сеуште не можат ја прифатат вистината дека Коби и Џијана не се помеѓу нив. Американските...

Мате Парлоф / 2 февруари, 2020 8:57

Новак Ѓоковиќ ја изнесе својата понежна страна, тој проговори за родителството, односот со децата и колку тешко нему, но и на нив им паѓа товарот на неговата работа.

И Ѓоковиќ страда, ова не може да го совлада: Ме боли кога Стефан ќе ме праша тоа!

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ раскажа детали од приватниот живот и признава дека му е тешко да пронајде баланс...

Весна Петровска / 13 декември, 2019 18:37

СДК.мк ја пренесува нивната тешка голгота со која се соочуваат низ годините.

СЛЕПО СЕМЕЈСТВО ОД КУМАНОВО МОЛИ ЗА ПОМОШ – инситуциите НЕ гледаат ПРОБЛЕМ кај нив!

Тажна приказна доаѓа од Куманово, за едно осумчлено семејство животот преставува беден и макотрпен, а институциите никако...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 14:54

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно.

ЛУКСУЗ НА СИТЕ СТРАНИ: Овде живеат претседателот и првата дама на Македонија!

Ова е местото каде живее нашиот претседател со своето семејство. Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата...

Сара Фемина / 13 октомври, 2019 17:39

Царовска, ретко објавува приватни слики на социјалните мрежи, но овојпат сподели фотографија на „Фејсбук“. „

Мила Царовска со синот и партнерот на стадион навиваше за Македонија

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, заедно со синот и својот партнер Горан Георгиевски, вчера беше...

Весна Петровска / 11 октомври, 2019 18:42

Семејство бара помош од Штип

(видео) ТРОГАТЕЛНИ ПОРАКА НА ДЕЧИЊА ОД ШТИП: Помогнете да ја спасиме мама !

Ни требаат 60.000 фунти за спас на мама, објавија 5-годишната Емили и 8-годишниот Ентони, кои молат за донации неопходни за операцијата...

Узунов Бобан / 20 септември, 2019 9:17

– Како месна заедница одлучивме да им помогнеме бидејќи живеат во лоши услови.

ХУМАН ГЕСТ: Граѓани во Кичево градат куќа на социјално загрозено семејство!

На иницијатива на месната заедница на селото Длапкин Дол, се гради нова куќа на социјално загрозено семејство од ова село. –...

Сара Фемина / 14 септември, 2019 14:41