Австралискиот кризен штаб ќе одржи денеска итен состанок поради ширењето на многу заразниот, делта сој на коронавирусот во земјата.

Австралија се бори со нов бран на пандемијата, Сиднеј повторно затворен

Австралија се бори со неколку групи на инфекции со делта коронавирус, кој е позаразен, па експертите предупредуваат дека...

Владо Марин / 28 јуни, 2021 11:18

На пристаништето во Сиднеј као и секоја година, така и годинава повеќе од милион луѓе се собраа да ја честитаат новата 2020 година, со надеж да биде подобра и по успеашна.

ВИСТИНСКИ СПЕКТАКЛ: Во Сиднеј 12-минутен огномет за дочекот на 2020 година

Додека нас не делат неколку часа до одбројувањето и дочекот на Новата 2020 година, жителите на Австралија веќе ја дочекаа. Спектакуларен...

Катерина Крстиќ / 31 декември, 2019 16:35

Авионот и неговите патници беа подложени на тест за ментална и физичка издржливост.

Успешно заврши пробниот најдолг непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј: Траеше цели 19 часа и 16 минути!

Австралиската авиокомпанија „Квантас“ денеска успешно го заврши најдолгиот непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј, која превезуваше...

admin@magazin / 20 октомври, 2019 15:52