Отсекогаш сум била за живот, но и за живот каде жената има право на избор. Нема притисок, нема стигматизација и климатизација, особено во најчувствителните животни ситуации како силување.

КОЛИНДА ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА СО КОЈА ГИ ШОКИРАШЕ СИТЕ: Покажа среден прст, а еве на кого го упати!

Поранешната претседателка Колинда Грабар Китаровиќ реагираше на неодамнешните изјави на Мирослав Шкоро и Нино Распудиќ...

Катерина Крстиќ / 19 јуни, 2020 18:32

Сепак, со правосилна пресуда донесена пред неколку дена, на неа и беше доделена само половина од бараната сума - 50.000 куни. Судот го прогласи за правичен надомест за она што таа го доживеаала.

Хрватски војници ме соблекуваа гола и ме гореа, тепаа и силуваа секоја вечер- страотно сведоштво на жена која го преживеала вистински ХОРОР

Бев заробена од хрватската армија во 1992 година во Сисак. Ме одведоа во воениот логор Керестинец. Три и пол месеци бев постојано...

Катерина Крстиќ / 5 март, 2020 11:50

Монструозниот инцидент се случил вчера во просториите на Клиничкиот центар, кога началникот Дарко Голиќ отишол да види пациент.

Хорор во Бања Лука: Началник на клиника силувал пациент(36) додека бил под анестезија (ВИДЕО)

Д-р Дарко Голиќ, раководител на Клиниката за анестезија и интензивна нега на Ургентниот клинички центар на Република Српска,...

Сара Фемина / 22 јануари, 2020 22:39

Пред неколку години, Лејди Гага откри пред јавноста дека била жртва на силување.

Бев силувана кога имав 19 години: Лејди Гага ја откри целата вистина- Призна дека има ментални проблеми

Во интервју за Опра Винфри, пејачката Лејди Гага зборуваше отворено за силувањата што ги доживеала кога имала 19 години, но...

Сара Фемина / 8 јануари, 2020 15:26

Педофилот на судот го признал злосторството. Судот на 22. ноември му одреди притвор од два месеци, а се до 19. јануари 2020 година.

ХОРОР: Педофил влета во училиште, се преставил како доктор, па силувал 12-годишно девојче

Во едно училиште во Русија, маж без никаква препрека поминал покрај училишниот чувар, а потоа злоставил 12 – годишно девојче. Инцидентот...

Весна Петровска / 2 декември, 2019 13:41

Четиринаесетгодишно девојче во полициската станица во Струмица пријавило дека било силувано од 17-годишен малолетник.

Силување во Чаир

Ноќеска во 00.42 часот во Полициската станица Чаир, жител на Скопје пријавил дека врз неговата малолетна внука била извршена...

Весна Петровска / 9 октомври, 2019 17:29

-На 07.10.2019 во 9.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, 45-годишна жена од Скопје пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен син.

ХОРОР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Тројца малолетници силувале дете во Скопје!

Како што информираше МВР, скопјанка пријавила дека во август годинава нејзиниот син бил силуван од група малолетници. -На...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 17:18

Тие изјавија во судскиот процес дека неговите ќерките наводно биле силувани и од неговите пријатели.

ТАТКО ОД ПЕКОЛОТ: Монструм со години ја силувал ќерката – таа му родила шест деца, а потоа продолжил и со едно од нив

Незапамтено злодело во Велс. Чудовиште од татко  силувал две ќерки, а една од нив родила шест деца. Британските медиуми објавија...

Весна Петровска / 2 октомври, 2019 15:53