На локалните избори 2009 Коневски како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ ја освоил градоначалничката функција уште во првиот изборен круг.

Ивица Коневски: Малиот коалиционен капацитет на ВМРО-ДПМНЕ беше хендикеп за Силјановска!

Во синоќешното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, бившиот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски...

Сара Фемина / 17 мај, 2019 7:44

Како правник и како професор по право ќе го користам новото име, но лично не, изјави Силјановска.

СИЛЈАНОВСКА: „Не значи дека ако во Уставот е нешто напишано, дека јас морам тoa да го употребам”

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова денеска гласаше во Основното училиште „Коле Неделковски“.  Силјановска...

Перо Милчин / 5 мај, 2019 19:44

Знам дека најпосле имаме избор, ама имаме избор: универзитетски професор, правник, човек со професионален, човечки интегритет и најважното – животно искуство!

БОЈАЏИ: Гордана Силјановска ќе ја врати Македонија на убавиот пат, на патот на ИДЕАЛИЗМОТ!

Режисерот на филмот „Ругање на Христа“, Јани Бојаџи кој добиваше закани од страна на УЧК за своето авторско дело и имаше...

Сара Фемина / 4 мај, 2019 2:19

Гордана Силјановска преку личен пример на Правниот факултет ја почитува правичната застапеност

Еве кој е асистентот Албанец на Гордана Силјановска на Правниот факултет во Скопје

На синоќешниот последен ТВ дуел на претседателските кандидати на АЛСАТ М водителите го поставија и прашањето за правичната...

Узунов Бобан / 18 април, 2019 10:00

Бранко Црвенковски доби највеќе пофалби од професорката Гордана Силјановска Давкова.

Силјановска: “Црвенковски е ПОЛИТИЧКИ МАНГУП, НЕВЕРОЈАТНО ИНТЕЛИГЕНТЕН И БРИЛИЈАНТЕН ЧОВЕК„

Во вчерашната епизода „Еден на еден„ со Жарко Димитриевски, гости беа претседателските кандидати Стево Пендаровски и Гордана...

Сара Фемина / 15 април, 2019 14:04

Прогноза: во првиот круг ќе гласаат околу 865.000 гласачи, од кои 95.000 за Блерим Река, 388.000 за Силјановска, а 368.000 за Стево Пендаровски.

АНАЛИЗА: Резултат на претседателските избори во првиот круг; анкети и гласачи!

Според досега објавените анкети од МЦМС, М-Проспект и други агенции, се очекува излезеноста во првиот круг да биде 47-48% од...

Данаил Михајловски / 13:03

Река повотно со неговата општо позната изјава, дека што се однесува д него тој би поапсил се диво и живо, Пендаровски нервзосен со цитати од „Груевизмот„, Слјановска смирена и со правни акти

ДЕБАТА НА ТВ СИТЕЛ: Силјановска се сомнева во докторската титула на Пендаровски кој беше крајно нервозен?

Професорката Гордана Силјановска-Давкова во  дебата на Сител телевизија учествуваше заедно со Кандидатот за претседател...

Сара Фемина / 14 април, 2019 19:06

Во емисијата со Жаре таа ќе изјави дека -Благодарение на „Јога со Гога“ секој ќе има добра нога.

(видео) Гордана Силјановска ги покажа своите способности за играње “РОКЕНРОЛ„

Кандидатката за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, играше рокенрол во емисијата „Еден на еден“, која треба...

Сара Фемина / 12 април, 2019 11:15