Договорот кој оваа компанија го имала со државата, предвидувал извршност, односно активирање на извршител доколку истата не ги подмирува трошоците за кирија.

ДОКАЗИ НА ДЕЛО: Синот на Фрчкоски се ОФАЈДИЛ од буџетот за милиони денари!

Туристичката агенција “Орфеј” со години не плаќала кирија за објектот кој го користи во центарот на Скопје, а од Акционерското...

Сара Фемина / 3 септември, 2019 12:45

Синот на Џорџ Сорос, Александар на Твитер објави фотографија од средбата со македонскиот премиер Зоран Заев.

СИНОТ НА ЏОРЏ СОРОС И ЗАЕВ ВО ДРУЖБА: “Поминав одлично време со премиерот ЗАЕВ”

Синот на Џорџ Сорос, Александар на Твитер објави фотографија од средбата со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. „Одлично...

Сара Фемина / 31 август, 2019 15:20

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата: Куршумот го погоди син ми во грб!

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица, кога со огнено оружје неговиот...

Узунов Бобан / 29 август, 2019 9:18

Микрофонот не го испушташе од раце, но за секоја песна на колегите им даваше од 50 до 200 евра и ми се чини дека музичарите заработија околу 10,000 евра

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА: Дарко Лазиќ за раѓањето на синот потроши право богатство!

Дарко Лазиќ и неговата вереница Марина Гагиќ пред два дена постанаа родители на момче кое му го дадоа името Алексеј. Прославата...

Сара Фемина / 26 јуни, 2019 15:38

Скоро 20 месеци сум јас и другите во 4 ѕида по 23 часа во ќелии од 7м2….за хигиената не ми се ни зборува сите имате гледано слики како е Шутка.

ЈАНЕ ЧЕНТО СО ЕМОТИВНА ПОРАКА: “Син ми на 15 јули ќе полни 4 години го немам видено 20 месеци„

Во Шутка изминативе скоро 20 месеци и по ќелии и на шетња сум бил со многу луѓе, македонци, албанци, роми, срби, бошњаци итн,...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 12:29

Самата прослава траела 12 часа, а се се одиграло во централниот дел на дворецот, кој бил специјално декориран за оваа прилика.

За 18-ти роденден синот од Драгана Мирковиќ доби автомобил од 300.000 илјади евра!

Средновековниот дворец Ебенфурт во Виена, е во сопственост на Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ, после многу...

Сара Фемина / 18 мај, 2019 1:16

Лекарите моментално се борат за неговиот живот, а цел инцидент настанал кога возач на друг автомобил, преминал на црвено светло.

Во сообраќајка тешко повреден синот на хрватскиот тениски шамипон ГОРАН ИВАНИШЕВИЌ!

Емануел Иванишевиќ(12), инаку син на некогашниот освојувач на Вимблдон Горан Иванишевиќ, тешко е повреден во сообраќајна несреќа...

Рејхан Бајрами / 2 мај, 2019 10:00

Па оттука твитерџиите поставија прашање дали во овој случај не се работи за злоупотреба на деца во политиката?

Синот на Стево Пендаровски во училиште делел маички и пропаганден материјал?

Вчера на социјалната мрежа Твитер осамна фотографија, на која се гледа како синот на Пендаровски заедно со свои другари,...

Катерина Крстиќ / 24 април, 2019 10:58