- Добредојде сине мој Ијан. Ти благодарам Господи- напиша Нора.

СЕ ПОРОДИ НОРА ШАЌИРИ: Фатиме пресреќна – Ми се роди внук фраер!

Нора Шаќири се породи. Радосната вест со пријателите и јавноста ја сподели на Фејсбук. – Добредојде сине мој Ијан. Ти благодарам...

Сара Фемина / 6 април, 2020 18:40

Драгана Мирковиќ е една од ретките пејачки што го задржа приватниот живот, но и ги чува своите деца пред очите на јавноста.

Драгана Мирковиќ полудела кога дознала со кого и се забавува синот Марко!

  Драгана Мирковиќ е една од ретките пејачки што го задржа приватниот живот, но исто така ги чува своите деца далеку...

Владо Марин / 13 февруари, 2020 12:38

Сепак, откако слета во Обединетите Арапски Емирати, му се изгубила целата трага.

Драма во семејството на Брена: На нејзиниот син Стефан му се изгуби секаква трага, Брена доживеа НЕРВЕН СЛОМ

Музичката ѕвезда Лепа Брена пред неколку недели се врати од големиот одмор, традиционално организиран за целото семејство...

Владо Марин / 7 февруари, 2020 7:37

Александар ќе го помине Католички Божиќ заедно со неговата мајка Северина, додека пак православните празници ќе ги помне со својот татко Милан Поповиќ.

Александар се врати во прегратките на мајката: ПОПОВИЌ денеска и го предаде синот на СЕВЕРИНА

Милан Поповиќ (54) денеска 30 ноември и го предаде синот на Северина Којиќ (47,) почитувајќи ја привремената одлука на судот, по...

Сара Фемина / 30 ноември, 2019 13:57

Договорот кој оваа компанија го имала со државата, предвидувал извршност, односно активирање на извршител доколку истата не ги подмирува трошоците за кирија.

ДОКАЗИ НА ДЕЛО: Синот на Фрчкоски се ОФАЈДИЛ од буџетот за милиони денари!

Туристичката агенција “Орфеј” со години не плаќала кирија за објектот кој го користи во центарот на Скопје, а од Акционерското...

Сара Фемина / 3 септември, 2019 12:45

Синот на Џорџ Сорос, Александар на Твитер објави фотографија од средбата со македонскиот премиер Зоран Заев.

СИНОТ НА ЏОРЏ СОРОС И ЗАЕВ ВО ДРУЖБА: “Поминав одлично време со премиерот ЗАЕВ”

Синот на Џорџ Сорос, Александар на Твитер објави фотографија од средбата со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. „Одлично...

Сара Фемина / 31 август, 2019 15:20

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата

Пратеникот Адеми за пукањето на свадбата: Куршумот го погоди син ми во грб!

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица, кога со огнено оружје неговиот...

Узунов Бобан / 29 август, 2019 9:18

Микрофонот не го испушташе од раце, но за секоја песна на колегите им даваше од 50 до 200 евра и ми се чини дека музичарите заработија околу 10,000 евра

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО ГЛАВА: Дарко Лазиќ за раѓањето на синот потроши право богатство!

Дарко Лазиќ и неговата вереница Марина Гагиќ пред два дена постанаа родители на момче кое му го дадоа името Алексеј. Прославата...

Сара Фемина / 26 јуни, 2019 15:38