Моќниот сигнал на магнетно поле и поголемиот комфор овозможуваат бројни предности за пациентот и лекарот во споредба со стандардниот MRI 1.5 Tesla.

MRI 3 Tesla претставува најсовремен апарат за магнетна резонанца, кој единствено во земјава е достапен во „Аџибадем Систина“

MRI 3 Tesla претставува најсовремен апарат за магнетна резонанца, кој единствено во земјава е достапен во „Аџибадем Систина“! ...

Сара Фемина / 1 мај, 2022 6:17

Во 2020 година, пак, во овие две болници се слеале 69,1 милион евра или 40,9 милиони евра помалку од лани. Ова го покажуваат податоците за приходите на здравствени установи кои порталот „Пари“ ги обезбеди во соработка со БизнисМрежа.мк.

ВО „СИСТИНА” И „ЖАН МИТРЕВ” НАРОДОТ ПЛАТИЛ 110 МИЛИОНИ ЕВРА ЛАНИ, 41 МИЛИОН ПОВЕЌЕ ОД 2020-ТА!

Во „Аџибадем Систина“минатата година граѓаните оставиле запрепастувачки 77,5 милиони евра, а во „Жан Митрев клиник“ 32,5...

Перо Милчин / 18 април, 2022 10:38

По втор пат во животот, ми стигна опомена пред тужба за пишан статус на фб.

Богоевски: Се извинувам јавно на Орце Камчев

Јавно извинување на ОРЦЕ Камчев и Аџибадем Систина и повлекување на изјава По втор пат во животот, ми стигна опомена пред...

Рејхан Бајрами / 3 април, 2022 14:27

Апелација, претходно веќе ја прифати жалбата на Мијалков и тој вчера излезе од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари со гаранција од 11,1 милиони евра.

СДК: Камчев од Шутка префрлен на лекување во „Систина“

Додека Сашо Мијалков во средата попладне се пакувал да излезе од притвор во затворот во Шутка, сообвинетиот во...

Перо Милчин / 30 декември, 2021 23:33

Деканот на факултет за медицински науки проф. д-р Милка Здравковска потенцираше дека обуката со која се стекнале студентите во „Аџибадем Систина“ е огромно значење за нивниот понатамошен професионален ангажман.

ПРВАТА ГОДИНА ОД АКАДЕМСКАТА ПРАКСА ВО „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ЗАВРШИ УСПЕШНО – ПРОЕКТОТ ПРОДОЛЖУВА И СЛЕДНАТА ГОДИНА

На 9 ноември 2020 година Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во соработка со Факултетот за медицински науки при УГД Штип...

Сара Фемина / 12 јуни, 2021 7:57

,,Аџибадем Систина’’ само во текот на 2020 година инвестираше близу 10 милиони евра во најсовремена технологија со што нејзиниот имиџинг – дијагностички центар е опремен со најновите достигнувања во дијагностичка опрема кои нудат квалитетна, брза и прецизна услуга на пациентите.

Докторите од „Систина“ бараат ослободување на Камчев: Тој е неопходен во болницата

Се обраќаме во името на колективот на најголемата приватна клиничка болница во земјата ,,Аџибадем Систина’’ која е дел од...

Владо Марин / 20 март, 2021 14:50

Поради растечкиот број заболени за кои е потребно болничко лекување, за потребите на Инфективното одделение односно ковид болницата ќе се адаптира вториот кат од болницата, со што се отвораат дополнителни 15 болнички кревети.

ВОНРЕДЕН СОCТАНОК – „АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ГИ ЗГОЛЕМУВА КАПАЦИТЕТИТЕ ЗА ХОСПИТАЛИЗАЦИЈА НА КОВИД ПАЦИЕНТИ

Во услови на раст на бројот на пациенти со компликации на Ковид-19 кои чекаат на хоспитализација, во време кога расте и бројот...

Сара Фемина / 14 март, 2021 19:00

75 % од жените кои имаат карцином на дојка немаат семејна историја за оваа болест. Фактот што се „жени“ е доволна причина да го носат ризикот од карцином на дојка.

10 ризик фактори за карцином на дојка

10  ризик фактори за карцином на дојка. Пол: Карциномот на дојка најчесто се јавува кај жени. Карциномот на дојка се јавува...

Сара Фемина / 20 февруари, 2021 10:38