Во вестите во 16 часот на телевизија „Сител“ оди најава дека ќе имаат интервју со како што велат, со поранешниот премиер и азилант во Будимпешта Никола Груевски.

Груевски денеска ќе има интервју за СИТЕЛ во 16 часот

Поранешниот премиер Никола Груевски попладне за прв пат по бегството во Будимпешта, Унгарија, ќе се појави во македонски...

Рејхан Бајрами / 2 февруари, 2019 12:59

На прашањето дали неговите посети на Унгарија и Србија се поврзани со случајот со Груевски, Мицкоски кажа дека во Србија бил приватно и не се сретнал со Александар Вучиќ и уште еднаш повторни дека овие тврдења се несериозни.

Мицкоски: Детинасто е од Заев мене да ме обвинува за бегството на Груевски!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека тој нема врска со бегството на Никола Груевски, изјавата на Зоран...

Македонка Димкин / 27 декември, 2018 23:15