Османи истакна дека ваквата помош е од големо значење за Македонија особено во овој моменто кога бројот на заразени од Коронавирус во земјава постојано расте.

Сијарто во работна посета на Македонија- со себе донесе 100.000 заштитни маски и 5.000 скафандери

Денеска на скопскиот аеросром вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи го пречека унгарскиот министер за...

Катерина Крстиќ / 6 април, 2020 12:02

Унгарскиот министер за надворешни работи

Сијарто: Западните колеги се лицемерни, зборуваат за проширувањето, а носат одлуки против !

Пред почетокот на состанокот, унгарскиот министер за надворешни работи Питер Сијарто, ја повтори пораката на неговата...

Узунов Бобан / 30 август, 2019 11:37