Полоша изјава од Претседател на држава немало во последните 30 години.

ДИМОВСКИ: После ваква изјава Пендаровски треба да му се даде можност да се исели

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ – Илија Димовски, по изјавата на претседателот Стево Пендаровски, реагираше со Твитер...

Сара Фемина / 23 ноември, 2019 15:55

Тој  гостувајќи во емисијата Отворено на Телевизија 24 изјави дека давањето плата во плик не било кршење на закон.

Многу зборувам на интервјуа па после ме фаќате: Се скараа премиерот и бизнисменот Заев за платата во плик

Нова скандалозна изјава на премиерот Зоран Заев. Тој  гостувајќи во емисијата Отворено на Телевизија 24 изјави дека давањето...

Валерија Петрова / 25 октомври, 2019 9:01

Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега“, напиша Заев на социјалните мрежи.

ЗАЕВ ОДЛЕПИ: „Зборот “ПЕДЕР” го употребив да дадам карактерна особина, а не како сексуална припадност„

Премиерот Зоран Заев денеска по приемот за годишнината од Рамковниот договор даде шокантна изјава дека немало за дозволи...

Сара Фемина / 14 август, 2019 2:29