Појасен доказ и показател за тоа како се местат тендери, за фирми блиски до СДСМ, нема. Појасен показател како се испумпуваат народните пари, нема. Појасен показател од ова, дека ЈП на Град Скопје и нивните директори тонат во криминал, нема.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Весковски наместиле тендер тежок 300.000 евра?

Димче Арсoвски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, вчера обвини за скандал и криминал во кој, според него, се вмешани скопскиот градоначалник...

Перо Милчин / 20 септември, 2021 4:25

Ваквиот прекин беше предизвикан од неколкумина поединци кои на крајно некоректен и насилнички начин го блокираавлезот на винарницата и со тоа им попречија на над 200 вистински лозари кои денеска беше планирано да го предадат своето грозје во „Тиквеш“.

„Тиквеш“ е принуден да го прекине откупот поради блокада од страна на поединци кои манипулирале со квалитетот на грозјето

И покрај тоа што „Тиквеш“ е единствената винарница во земјава која оваа година дефинираше највисока цена, ја почитуваше...

Сара Фемина / 12 септември, 2021 12:22

Имено, обвинителката Лиле Стефанова била должна во истрагата да го сослуша осомничениот Никола Груевски.

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ВО СЛУЧАЈОТ „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“ Обвинителката Стефанова се служи со фалсификувана изјава на Никола Груевски

За да не ѝ пропадне обвинението за „Плацеви на Водно“, зашто во истрагата не е сослушан првообвинетиот Груевски, обвинителката...

Владо Марин / 25 август, 2021 10:26

Морам да признам и друга вистина, а тоа е дека во Мк нема продукција како во нашите соседни држави, искрено далеку сме од нив во тој контекст но тоа незначи дека треба да ја игнорираме нашата музика. Напротив треба да се дејствува и да се превземе нешто околу афирмацијата и продукцијата на Мк музика.

Скандалозно однесување на пејачот Силјановски: “Преку к.. ми е од Македонскиот народ”

Во целост ви го прикажуваме недоличното однесување на македонскиот естраден уметник Спасен Силјаноски, кој со вулгарни...

Рејхан Бајрами / 3 јуни, 2021 19:27

Како што пишува во законите во Република Македонија, овие лица ако продолжат со обештетување на селаните и нивната имовина ке бидат соодветно санкционирани и изнесени пред судските органи!

СКАНДАЛ НА ВЕЛИГДЕН ВО ОРЛАНЦИ: Повторна интервенција на полицијата со истите граѓани кои пред неколку недели запалија голем дел од селото?

Денеска на најголемиот христијански празник Велигден во село Орланци, Кичевско се случи невиден скандал. Имено во текот...

Рејхан Бајрами / 2 мај, 2021 18:36

Вистинската причина за повлекувањето е наведена во самото писмо.

По бројните скандали, Рашковски утрово поднесе оставка

Поранешниот генерален секретар и советник во Владата Драги Рашковски изјави дека се повлекува од функцијата и му се обрати...

Перо Милчин / 14 април, 2021 8:12

Она што е највозбудливо во овие нови зделки на градот е тоа што сопственик и управител на оваа фирма е партнерот т.е. невенчаниот сопруг на министерката за образование Мила Царовска, кој веќе сме го гледале вплеткан и во други слични епизоди на оваа крими сапунска серија на власта.

Во време на пандемија сопругот на Царовска добива тендер со скандалозни суми

Додека власта со катастрофално менаџирање на пандемијата државата ја воведува во должничко ропство, Град Скопје и фирмата...

Мирко Бачиќ / 21 март, 2021 13:38

Станува збор за исплати од петтоцифрени суми, околу 50.000 евра кои според германските медиуми, Цех ги наплатил за консултантски услуги од ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Финансиски скандали ја тресат ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО ДПМНЕ на чело со Христијан Мицкоски никако да се одлепи од скандали.  Угледните германски медиуми “Шпигел” и...

Перо Милчин / 20 март, 2021 14:37