Според одлуката на Министерството, младата компанија која била основана на 19 Јуни 2018 победила на тендерот, па од игра неофицијално биле исфрлени АМСМ, АСУЦ Боро Петрушевски, ПСС и Ауто Македонија.

СКАНДАЛ: Фирма стара само една недела, го доби милионскиот бизнис за полагање возачки испити во Скопје

Фирма стара само една недела, го доби милионскиот бизнис за полагање возачки испити во Скопје. Авто испитен центар Скопје,...

Македонка Димкин / 29 август, 2018 17:40

Експертската јавност, изјавата на Камбовски, ја оцени како скандалозна и монструозна, па му посочија да го прочита Уставот кој сам го пишел

Камбовски: “Бојкот е обид за рушење на државата”

Академик Владо Камбовски, кој првично укажа на правото на секој граѓанин да го бојкотира референдумот, но не и да ги организира...

Мирко Бачиќ / 9:53

Камбовски ги измеша тенџерињата со капачињата во обидот да го заплаши законодавниот дом се со цел да успее референдумот на СДСМ и ДУИ

ОБНОВЕНО: Камбовски не знае да прочита што сам пишувал

Академик Владо Камбовски по скандалозната изјава дека организираниот бојкот на референдумот е казнив со закон се обиде...

Мирко Бачиќ / 27 август, 2018 11:39

Американскиот претседател Доналд Трамп ја спречи администрацијата на Белата куќа во објавувањето службено соопштение по повод смртта на републиканскиот сенатор Џон Мекејн

Трамп нема да присуствува на погребот на Мекејн

Американскиот претседател Доналд Трамп не планира да присуствува на погребот на републиканскиот сенатор Џон Мекејн кој...

Мирко Бачиќ / 10:29

Бродот "Дичоти" беше укотвен на 16-ти август и министерот за полиција Салвани 10 дена не дозволи 177 мигранти да се симнат на италијанско копно

Оставка на првиот човек на италијанската Агенција за лекови поради лошиот однос кон мигрантите

Првиот човек на италијанската Агенција за лекови Стефано Вела поднесе оставка во знак на протест поради острата политика...

Мирко Бачиќ / 26 август, 2018 14:49

Министерот од редовите на УЧК командантите одби да користи македонски јазик пред новинарите затоа што не го признавал за службен

Командант Вентили не го признава македонски јазик за службен

При посета на селата Неготино и Добридол во општината Врапчиште министерот за животна средна и просторно планирање Садула...

Мирко Бачиќ / 14:26

Електронскиот систем за плаќање билети во ЈСП е воведен во 2007-ма година и оттогаш постојат аферите за набавка на картици и читачи за истите

Компанија регистирана на домашна адреса без тендер добила 200.000 евра од ЈСП

ЈСП не распишале тендер за купување на електронски картички туку договорот со “Идкардс” го склучиле со преговарање...

Мирко Бачиќ / 10:27

Бушати е идејниот творец на Рама за Тиранската платформа на албанските политички партии во Македонија и Тиранската платформа на нивните колеги во Прешевската Долина

За Албанија официјално сме Северна Македонија!

Албанскиот министер за надворешни работи и за Европа Дитмир Бушати во интервју за тиранскиот весник “Панорама” посакува...

Мирко Бачиќ / 8:47