Државниот Јавен обвинител Љубомир Јовески најави дека активирана е предистражна постапка кој го започнал прислушкувањето но и кој дозволил тоа до ден денес да трае

Мега скандал: Јавното обвинителство се прислушкува од 2016 година до денес

Републичкиот јавен обвинител на брифинг со новинарите откри дека Основното јавно обвинителство води предистражна постапка...

Мирко Бачиќ / 30 ноември, 2018 14:44

Нов скандал на Американскиот претседател на социјалните мрежи. Трамп никому не останува должен.

Уште еден “твитер” скандал на Доналд Трамп

Повторно невиден скандал на “Твитер” предизвика Американскиот претседател Доналд Трамп, кон најдобриот кошаркар на...

Сара Фемина / 20 ноември, 2018 18:22

Бегството на Груевски не обезбеди ни поддршка за уставни измени ни постабилна власт на Заев, дотолку повеќе и со активна покана за затвор, Груевски е на чекор да ја сруши владата

Груевски не пребегал само низ Сараево! Тирана, Подгорица и Белград, потврдија

Организацијата и реализацијата на бегството на поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски, очигледно го знаеле...

Мирко Бачиќ / 16 ноември, 2018 8:41

Трите предлог Уставни измени пресликани во амандмани за кои Канческа Милевска преговараше 11 дена со Заев во целост се содржани во Преспанскиот договор како витални членови

Скандал: Барањата на Канческа Милевска веќе се дел од Преспанскиот договор

И Зоран Заев и Канческа Милевска преговараа 11 дена за уставни измени, кои правно и технички се составен дел од Преспанскиот...

Мирко Бачиќ / 2 ноември, 2018 14:37

Каракачанов тврди дека не продавал државјанства и пасоши на Македонци туку на етнички бугари кои живеат во Македонија, што е исто кривично дело со различен опис на актерите

Каракачанов: Ќе се застрелам со пиштол на плоштадот во Софија

Претседателот на Бугарската партија ВМРО – БНД Красимир Каракачанов тврди дека никогаш не зеле пари за издавање на...

Мартин Попоски / 1 ноември, 2018 10:53

Сеуште под шпекулации е анонимната дојава дека советници, печатница, кафе бар и агенција за обезбедување печателе фалц билети, надвор останала и мајката Кирил Лазаров

Кој се е вмешан во нелегално пуштање во продажба на билети за натпреварот Македонија и Турција?

По медиумите низ Македонија пристига текст, за тоа, што точно се случувало пред и на 25 октомври во Битола, пред натпреварот...

Мартин Попоски / 9:44

Според податоците од бугарските власти до сега се издадени 155.000 пасоши а 40.000 се во процедура, најголем интерес имало во Македонија па Србија, Молдавија, Албанија и Русија

Четворица обвинети за продажба на потврди за потекло и пасоши во Бугарија

Четири обвиненија поднесоа бугарските власти за учество во криминална група и корупција, по акцијата во Државната агенција...

Мартин Попоски / 8:25

Опозиционата Нова Демократија, до обвинителот на Врховниот суд на Грција, достави видео запис во кој Коѕијас тврди дека Каменос обвинил министри дека се финансирани од Сорос

Оставката на Коѕијас и случајот “тајни фондови”стигнаа на Врховен суд

Нова демократија, преку заменикот надлежен за правда, господинот Карагунис, до обвинителката од Врховниот суд, госпоѓата...

Мирко Бачиќ / 26 октомври, 2018 7:10