КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ КАЈМАКОТ? СЕ ЗНАЕ ЛИ КАДЕ СЕ ПАРИТЕ?

ВЕЧЕРВА ГЕРОСКИ ЌЕ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Во 21 часот објавува МЕГА СКАНДАЛ

ВЕЧЕРВА ВО 21.00 НА ПЛУСИНФО. КОИ СЕ ПЕТТЕ ЛУЃЕ БЛИСКИ НА ЗАЕВ КОИШТО ЈА МЕНАЏИРАЛЕ АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ОД ВТОР ПЛАН? КОЈ ГО СОБИРАЛ...

Сара Фемина / 4 јануари, 2020 20:11

Епископот и некои од верниците биле исфрлени на земја и биле претепани со тупаници.

ПОЛИЦИСКО ИЖИВУВАЊЕ: Брутално претепан владиката Методија и верниците, со тупаници ги обориле на земја

На мостот над Тара, полицијата брутално го претепа Пресвештеникот епископ Диоклецијан г-дин Методиј за време на протестите...

Сара Фемина / 27 декември, 2019 13:32

Со ваков став е и македонскиот дипломатски синдикат кој жестоко го критикува раководството на МНР за спроведената изборна постапка за упатување дипломати на работа во дипломатско-конзуларни претставништва, објави Алфа.

СКАНДАЛ: Оџа од Дебар на списокот за амбасадори на Димитров

Вчера Телевизија Алфа објави дека министерот за надворешни работи ги крши законите и поставува амбасадори на своја рака...

Катерина Крстиќ / 9:25

Кога се приближил до звучникот, Лукач прво фрли неколку парчиња хартија кон Станинуковиќ, а потоа му удрил шлаканица.

СКАНДАЛ ВО СОБРАНИЕ: Министер на Полиција му залепи ШАМАР на пратеник, седницата во прекин(ВИДЕО)

По неколку часови расправија меѓу членовите на опозицијата и портпаролката на НСРС, излезе министерот за внатрешни работи...

Сара Фемина / 24 декември, 2019 0:23

Корисниците на социјалните мрежи збеснаа поради овој концепт на книгата која е наменета за средните училишта.

РОДИТЕЛИТЕ ЗБЕСНАА: Децата се образуваат од скандалозен учебник по социологија!

„Ако жената е затворена во домот и нема никакви јавни улоги таа ќе нема можност да направи кривично дело“. Ова е само дел...

Валерија Петрова / 16 декември, 2019 18:12

Како што беше објавено вчера во КОД, оперативци на МВР вршеле шпионски акции во странство за потреби на странска држава.

НОВ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ ВЛАДАТА: Припадници на МВР шпиунирале во странски земји!?

Нов скандал откри вчера емисијата Код на Снежана Лупевска . Минатата недела речиси секој ден нов скандал ја тресеше Владата...

Катерина Крстиќ / 11:21

Во вториот дел од истражувањето ќе ја прочитате улогата на сите актери во овој криминал.

Еве кој е дел од скандалот вреден 200 милиони евра во ТЕ-ТО

Во првото продолжение од истражувањето на порталот Економски Лидер за мега-скандалот во централата „ТЕ-ТО“, се открива...

Катерина Крстиќ / 12 декември, 2019 18:08

Во периодот од 2015, 2016 година две студентки, од кои едната била трудна доаѓале во бифето и седеле со Трајковиќ. Една од нив, онаа која не била трудна прашувала, дали може да се лобира кај професорот Шуклев, кој често доаѓал во бифето, за да добијат оценка. 

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ГО ТРЕСЕ УКИМ: Шуклев бараше секс со студентка или 1.000 евра за оценка, тврди сведок во случајот „Еразмус“

Професорот на Економски факулет Бобек Шуклев бараше да има секс со студентка или таа да му плати 1.000 евра за да добие оценка,...

Валерија Петрова / 11 декември, 2019 21:18