Од ВМРО ДПМНЕ денеска ја повикаа Димова да си поднесе оставка а институциите да ги истражат сите сомнителни случаи.

Димова: Пресот за утре го планирав и пред прозивката од премиерот Заев

Националната агенција не финансираше фризерница (иако и тоа е дозволено и се правело во минатото), туку го финансираше претпријатието...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 15:39

Конор Мек Грегор, ММА звезда и поранешен шампион на УФЦ, беше уапсен денес во Корзика.

УАПСЕН МЕК ГРЕГОР: Ирецот се соблече гол и сексуално нападнал луѓе во клубот!

Според англиските медиуми, Ирецот направил инцидент во ноќен клуб соблекувајќи се и малтретирајќи гости. Конор Мек Грегор,...

Мате Парлоф / 12 септември, 2020 17:25

Неверојатна сцена, натпреварот во моментот беше прекинат, бидејќи Новак со топка го погоди линискиот судија.

ЃОКОВИЌ ДИСКФАЛИФИКУВАН ОД US OPEN: Погледнете во моментот кога Новак со топка го удри судијата(ВИДЕО)

Новак со топка го погоди линискиот судија и судиите решија да го дискфалификуваат од турнирот во Америка! Неверојатна сцена,...

Перо Милчин / 6 септември, 2020 23:09

Компанијата наведува дека имало толпа во авионот и дека е донесена одлука мајка со шест деца да го напушти авионот.

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА ЊУЈОРК: Мајка со шест деца беше исфрлена од авион, затоа што нејзината ќерка (2) не сакала да носи маска(ВИДЕО)

Американката, кој патувала со шест деца од Орландо кон Њујорк, била исфрлена од авионот JetBlue затоа што нејзината двегодишна...

Сара Фемина / 23 август, 2020 16:27

Албанецот со сето срце не сака друго, освен Албанија, која му даде име, но му даде и храброст. За храбри сте храбри, ова и самите го знаете, но каква полза има за татковината кога не е таа што била. Стремете се кон Албанија, да се спасите од оваа опасност, да кренете глава, спасете се од нивните канџи, а потоа да бидете среќни.

Скандалозно обраќање на братот на Али Ахмети: Стремете се кон Албанија за да се спасите од оваа опасност

Фекри Ахмети, братот на Али Ахмети, лидерот на ДУИ, преку видео порака во јавноста се обрати до Албанците, но истовремено и...

Стојче Бушин / 15 август, 2020 20:18

Кога станала министерката во техничката влада, на 21-ви јануари пријавила дека повлекла 8 милиони денари кои ги вложила во инвестициски фонд. Последната промена е направена на 24-ти јуни. Таа во меѓувреме купила и стан од над 70 квадрати.

АЛФА ЕКСКЛУЗИВНО: Ангеловска ги повлекла парите на 2 месеца пред распадот на Еуростандард

Нина Ангеловска ги повлекла парите од Еуростандард во јануари и јуни годинава, односно последната промена е направена само...

Стојче Бушин / 14 август, 2020 13:05

Во моментот кога репортерката вели „Нашата екипа доби доста навреди, се жалат за тоа како изгледа нашата програма и тоа како известуваме од протестите“ од зад грб и приоѓа маж кој си ги соблекува пантолоните и го покажува задникот!

ФОТО: Демонстрант го покажа задникот пред камерата на РТС

Демонстрант од вечерашните протести во Белград, се соблече гол во моментот кога српската државна телевизија „РТС“ правеше...

Стојче Бушин / 9 јули, 2020 6:30

Ден Дончев зема пари и потврдува дека е во целосна координација со тогашниот премиер Зоран Заев.

Мафијата нервозна: Дончев фатен со мито, Боки 13 под закани за живот откако го спомна Заев

Купче пари во рацете на Ден Дончев. Прв пат македонски политичар фатен со мито. Пред неколку дена на Интернет се појави нова...

Катерина Крстиќ / 26 јуни, 2020 11:44