Изворите тврдат дека голем број на обвинители дури и ги изнесувале аудио бомбите и си ги носеле дома за, како што објаснувале, во мирна атмосфера да работат на нив.

ПУКНА НОВА БОМБА- СЈО ВО КАЛ ДО ГУША „Обвинители изнесувале аудио бомби ги носеле дома во мирна атмосфера да работат на нив„

Во СЈО со години со дозвола на шефицата Катица Јанева, се работело речиси без да се запазат безбедносните протоколи, тврдат...

Сара Фемина / 25 септември, 2019 15:22

Дали Антикорупциска го заштити министерот Никола Димитров ?

Како ќерката на министерот за надворешни, Јана Димитрова и скандалот од 40.000 долари го урнаа кредибилитетот на Антикорупциска !?

Магазин уште во септември 2018 година го откри еден од најголемите скандали на оваа власт поврзан со доделување на 40.000 долари...

Узунов Бобан / 21 септември, 2019 10:57

Премиерот Трудо мораше да се извини поради шминкање !

СКАНДАЛ ВО КАНАДА: Премиерот Трудо мораше да се извини поради шминкање !

Канадскиот премиер Џастин Трудо се извини поради шминкањето на неговото лице со темна боја во 2001-ва година, откако за него...

Узунов Бобан / 19 септември, 2019 8:56

Обвинителот Рустеми знае многу за случајот со фирмата “Дрим Билдинг“ која платила рекет од 233.000 евра на Боки Тредичи

Обвинителот Рустеми може да биде еден од клучните сведоци за вмешаноста на Катица во “Рекет“

Магазин дојде до документи кои откриваат многу детали за случајот на плаќање “Рекет“ од 233.000 евра од фирмата “Дрим Билдинг“,...

Данаил Михајловски / 16 август, 2019 12:20

Поранешниот директор на Телеком Жарко Луковски на Боки Тредичи му платил рекет од 400.000 евра

Катица Јанева ќарила стан на Халкидики преку парите од “Рекет“!?

Аферата “Рекет“ станува регионална тема, не само затоа што ЕУ и САД бараат нејзино темелно расчистување, туку затоа што...

Данаил Михајловски / 14 август, 2019 12:59

советничката на Пендаровски проф.Чупеска го нарече МВР на Италија Салвини "клептофашист"

Милошоски: Дипломатски скандал, советничката на Пендаровски проф.Чупеска го нарече МВР на Италија Салвини “клептофашист”

Пратеникот Антонијо Милошоски со реакција на фб навредите кон министерот за внатрешни работи на Италија Матео Салвини и...

Узунов Бобан / 12 август, 2019 7:42

На видео снимката се гледа како Боки 13 и Зоран Кичеец излегуваат од куќата на бизнисменот Орце Кмачев со торба полна со евра, а како што наведува Ла Верита се слуша разговорот на Јовановси и Камчев за предметот „Империја“ кој е во надлежност на Катица Јанева.

РЕКЕТАРСКА АФЕРА ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Заев и Боки 13 среде скандал, а Обвинителството молчи за шок снимките кои италјанските медиуми ги објавија

Македонската јавност бурно реагира откако италјанскиот весник Ла Верита објави снимки во врска со случајот „Рекет’, во...

Валерија Петрова / 10 август, 2019 15:48

Плусинфо се обиде да добие одговор од од надлежните. До Управата за водење на матичните книги прашале од кога графата за државјанство се пополнува со коси црти и зошто; кога ќе почне да се пополнува и што ќе пишува во неа? Но, не добиле никаков одговор.

СКАНДАЛ: Издадени првите изводи за родени со коси црти -наместо македонско државјанство

Скандал повторно ја тресе земјава, новите изводи од матичните книги за родени се издаваат со коси црти (///////////) наместо македонско...

Валерија Петрова / 6 август, 2019 19:14