Вчера во медиумите беше посочено само дека службено возило на МВР се користи за приватно патување

Ќерката на директорот на БЈБ Велковски се вози со службениoт џип на МВР низ Грција

Порталот “НетПрес” тврди дека со лускузниот полициски теренец “Ренџ Ровер Дискавери Спорт” во Грција во моментов...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 14:06

Анѓушев не гледа спор зошто неговите копании да не добиваат државни тендери и грантови

Анѓушев: Не дека се мои – ама се најдобри

Кочо Анѓушев како вицепремиер за економски прашања и долгогодишен бизнисмен никако да сфати што е судир на интереси и...

Мирко Бачиќ / 31 јули, 2018 13:53

Деновиве, сакајќи да дознаеме нешто повеќе за активностите на пејачот Владо Јаневски, наидовме на нумерата „Ако не те сакам„ која Владо ја исфрлил уште во 2004.

Скандал, : Пејачот Владо Јаневски украл песна од италијанската ѕвезда Массимо Раниери!

Музичката редакција на Магазин откри голем музички  СКАНДАЛ. Имено до скоро популарниот пејач Влатко Јаневски ја присвоил...

Едмонд Бекири / 15 јули, 2018 13:12

Свештеникот Стеван Здравевски: „Бог да го прости татко ти да му е лесна земја, но јас се заколнав дека на предавници не пеам и не служам опело„

Скандал во Битола: Свештеник од Преспанско-пелагониската епархија одбил да служи опело!

До редакцијата на МАГАЗИН пристигна веста за наводно одбивање на свештено лице да изврши погреб. Вo Битола пред скоро една...

Македонка Димкин / 8 јули, 2018 19:49

Скандалоѕна одлука на германскиот судија во корист на Швајцарците.

Скандал, вчера натпреварот помеѓу Србија и Швајцарија можеше да заврши поинаку!

Скандалозната одлука на германскиот судија Бриха не помина незабележана ни кај VAR системот . Имено луѓето од VAR на својот...

admin@magazin / 23 јуни, 2018 19:18