Седумкратниот светски шампион доживеал страшна повреда на мозокот во 2013 година при падз време на скијање.

Сопругата на Шумахер ја крие вистината цели шест години- шокантно тврдење на неговата менаџерка

Поранешниот менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер ги изненади сите кога кажа дека сопругата на легендарниот возач од Формула...

Катерина Крстиќ / 12 ноември, 2019 19:36

Бугарските спасувачки екипи реагирале на повикот за помош, што децата го упатиле околу 4 часот вчера попладне. Децата моментално се во добра состојба.

Спасени 5 деца од Србија, во зимското одморалиште Банско

Спасени се пет деца од Србија, во зимското одморалиште Банско на возраст од 12 до 15 години, пренесоа српски „Вечерње новости“.  Во...

Перо Милчин / 13 јануари, 2019 13:26