Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко...

Валерија Петрова / 9 декември, 2019 11:55

Пожарникарите  целосно го изгаснаа пожарот што попладнево избувна во стан во населбата Карпош. Интервенцијата на 15 пожарникари кои на терен беа со 5 возила, траеше околу половина час. Во пожарот повредени лица нема, а причинета е материјална

Пет пожарни интервенира на Рузвелтова: Изгоре стан во Скопје

Гореше стан на улицата Рузвелтова во Скопје. Пожарникарите  целосно го изгаснаа пожарот што попладнево избувна во стан во...

Валерија Петрова / 8 декември, 2019 15:32

Од МВР порачуваат дека активностите во борбата против тешки кривични дела со елементи на насилство ќе продолжат и во иднина, со поголем интензитет и зајакнати мерки.

МВР денеска апсеше во Арачиново и Грчец: Уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот на „Александар Палас“

Во рамки на акцијата биле извршени претреси на 34 локации во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Визбегово, Бардовци,...

Сара Фемина / 7 декември, 2019 17:02

Вардар ја пречекува Шкендија во дербито на македонскиот фудбал на арената „Тодор Проески“ во недела во 13 часот. Покрај прославата на есенската титула, навивачите на Вардар ќе имаат уште неколку јубилеи кои ќе ги прослават на првенствениот натпревар.

ФОТО: Комити го „запалија” Скопје

Навивачите на Вардар, популарните Комити, вчера го имаа своето најавено дефиле пред утрешниот натпревар и славјето на Есенската...

Валерија Петрова / 9:15

Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје соопшти дека ниту едно од критичните новороденчиња во инкубатор не беше доведено во животнозагрозувачка состојба ниту пак, дојде до влошување на нивната првобитна здравствена состојба откако вчера попладне имаше краток прекин на електрична енергија.

СНЕМАЛО СТРУЈА, НО НЕМАЛО НИ АГРЕГАТОР: Скопска гинекологија се огласи по вчерашниот прекин на струјата

Скопската гинекологија се огласи по вчерашниот инцидент со струјата, ниту еден процес не беше загрозен поради кусиот прекин...

Валерија Петрова / 3 декември, 2019 12:52

Оваа изјава најде на голем потсмев од целиот македонски народ, а натписите на Твитер се урнебесни.

Дај бе кријте му ја ракијата – Шилегов ќе го менува и датумот за Божиќ, за да бил светски градоначалник!

По вчерашната изјава на градоначалникот Шилегов се крена цела Македонска јавност на нозе. Тој за време на Нова година, базар,...

Валерија Петрова / 10:30

Правниот субјект не поседува елаборат за заштита на животната средина, направен е записник за понатамошно постапување.

ГРАЃАНИТЕ НА ГАЗИ БАБА ВЕЧЕРВА СЕ ТРУЈАТ: Непријатна миризба – истекла солна киселина од цистерна

Вечерва се почувствува непријатна миризба во Скопје, истекла солна киселина од цистерна. Инспекторите веднаш излегоа на...

Сара Фемина / 1 декември, 2019 22:32

Хотелски гости и полициски извори тврдат дека најмалку едно лице е потешко повредено во вооружената престрелка која по полноќ се случила во скопскиот хотел Александар Палас.

ПУКАЊЕ СО КАЛАШЊИКОВИ ВО ХОТЕЛОТ “АЛЕКСАНДАР ПАЛАС”: Има тешко повредени

Доцна синоќа околу 00,35 ч. добиена е дојава за пукање од огнено оружје во Хотел Александар Палас, лоциран на бул. 8-ми Септември...

Сара Фемина / 9:06