На советниците им се обрати градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, која им посака успешна работа во следните четири години.

КОНСТИТУИРАН СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ – ТРАЈКО СЛАВЕСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Трајко Славески од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде претседател на Советот на Град Скопје. Конститутивната седница се одржа во МКЦ, кино...

Рејхан Бајрами / 17 ноември, 2021 20:14

Според Славески, министерот за здравство Филипче треба да го следи примерот на австрискиот колега.

Славески: Се направија многу грешки и Филипче треба да си даде оставка како неговиот австриски колега

ВМРО-ДПМНЕ одамна кажа дека ќе направи се за да се реализира петтиот пакет мерки. Има индустрии кои се многу погодени и треба...

Перо Милчин / 14 април, 2021 15:42

Во некои центри во Република Македонија жаришта на кризата како што е на пример Прилеп гледаме дека веќе се полнат болничките капацитети, се враќаат модуларни одделенија и така натаму.

Славески: Економија е исцрпена, не случајно Владата најави дека ова е последен пакет на антикризни мерки

Трајко Славески, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во емисијата „Топ Тема“ говореше за целата ситуација со КОВИД-19...

Перо Милчин / 19 февруари, 2021 20:00