Вучиќ кој воедно е и претседател на Српската народна странка, по победата се обрати до јавноста од штабот на партијата. СНС освои над 62,5 отсто од гласовите.

ВИДЕО: Ова е убавата ќерка Милица на српскиот претседател Вучиќ: Заедно во штабот ја славеа победата на СНС

Досегашниот српски претседател Александар Вучиќ, вчера ја запечати својата иднина со уште еден мандат откако убедливо победи...

Стојче Бушин / 23 јуни, 2020 4:44

- Ние сме навикнати на испади на србофобија на оваа влада. Последниот и највидлив е Законот за слобода на религија.

ТЕРОР ВО ЦРНА ГОРА: Мило Џукановиќ забрани да се слави СТАРА НОВА ГОДИНА

Веста ја потврди Јанко Милатовиќ, претседател на ОО НСД Никшиќ, кој рече дека србофобијата е видлива на секој чекор од режимот...

Сара Фемина / 15 јануари, 2020 20:49

По полноќната литургија, Путин исто така кратко разговарал со старешинскиот храм Николас Бридин и му ја подарил иконата како подарок.

Путин го прослави Божиќ во родниот град: Милиони луѓе денеска чуствуваат радост(ВИДЕО)

Рускиот претседател Владимир Путин им го честиташе Божиќ на граѓаните на Русија, им посака здравје и благосостојба и ја истакна...

Сара Фемина / 7 јануари, 2020 20:14

Освен Цеца, на полноќната литургија присуствуваа и други познати личности - Сергеј Четковиќ кој дојде со сопругата, Вики Миjковиќ со сопругот и многу други.

Со скапоцена бунда Цеца го дочека Божиќ во храмот СВ. САВА: Погледнете со какво друштво дојде

Светлана Цеца Ражнатовиќ, која беше придружувана од нејзината сестра Лидија, зетот Предраг Оцоколјиќ и снаата присуствуваа...

Сара Фемина / 15:47

Стефан Богоев, Златко Марин, Филип Темелковски и Саша Богдановиќ ќе слават во домашна атмосфера.

Еве каде градоначалниците ќе се веселат за НОВА ГОДИНА!

Оваа Нова Година во главниот град Скопје, на Плоштадот ќе пее Дино Мерлин, а на Плоштад ќе биде и градоначалникот, Петре Шилегов. Заедно...

Сара Фемина / 31 декември, 2019 9:25

Премиерот Зоран Заев со сопругата и децата, новата година ќе ја пречека во Германија. Таму семејството Заеви ќе бидат гости кај свои пријатели.

КАКО ПОЛИТИЧАРИТЕ ЈА ПРОСЛАВУВААТ НОВАТА ГОДИНА: Ѕирнете во приватноста на пратениците и министрите!

Ја пречекуваме новата 2020-та година. Се прават подготовките, едни спремаат храна за дома, други ќе прослават во ресторан или...

Весна Петровска / 30 декември, 2019 15:26

На фотографијата Сандра напиша "Birthday boy" и стави срце во знак за заљубеност кон својот сопруг.

Мијалков заљубен го прослави 54-от роденден – Ова е жената која го украде срцето на Сашо Мијалков!

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков вчера го прослави 54 роденден. Неговата сопруга, балерината Сандра Мијалкова на социјалните...

Сара Фемина / 16 септември, 2019 17:17

Блерим Река кој беше кандидат за претседател на државата, на својот Фејсбук профил напиша дека со својата сопруга прославил долги 40 години брак.

БЛЕРИМ РЕКА ПРОСЛАВИ 40 ГОДИНИ БРАК- ОВА Е НЕГОВАТА УБАВА СОПРУГА!

Кандидатот за претседател на државата, кој беше поддржан од албанската опозиција, на социјалните мрежи објави фотографија...

Сара Фемина / 5 јули, 2019 1:18