Неговите дела, неговата искрена верба во идеалите за подобра иднина, остануваат како трајни вредности за сегашните и идните генерации.

Летниот камп на СДММ ќе го носи името на починатиот Трајче Нешковски

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот другар Трајче Нешковски, поранешен...

Стојче Бушин / 17 октомври, 2020 16:42

"Знам во каква облека ќе одам во другиот свет„

Тешко болната глумица Шенон Доерти ги растажи обожавателите: Одбрав облека за мојот погреб

Американската актерка и продуцентка Шенон Доерти, која се прослави со улогите како Бренда во серијата „Беверли Хилс 90210“...

Сара Фемина / 8 октомври, 2020 21:52

Од друга страна, повеќе од 48.000 луѓе починаа од коронавирус во Велика Британија од март оваа година.

КОРОНА СЕЕ СМРТ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Уби три пати повеќе луѓе отколку грип и пневмонија заедно!

Коронавирусот предизвика три пати повеќе смртни случаи отколку сезонски грип и пневмонија заедно, покажува новото стручно...

Рејхан Бајрами / 13:54

Соња Тошиќ Грлач која е претседателка на Управниот Одбор на болницата во Чаковец, изјави дека пациентот на хемодијализа починал, откако по грешака му бил вбризган дезинфисиенс и изрази сочувство до семејството на починатиот.

По грешка му ставиле средство за дезинфекција- Хрват почина по кобна грешка на медицински лица!

62 годишен пациент од Хрватска починал вчера вечер поради кобна грешка на лекарите. Имено тој починал за време на рутинска...

Катерина Крстиќ / 1 октомври, 2020 11:28

Димоска својот професионален ангажман го започна во 1993 година на одделот за уво грло и нос, работеше во невропсхијатрискиот оддел, а последните години беше дел од тимот во одделението за интерни болести, информираат од Општата болница Охрид.

Медицинска сестра Дијана Димоска од Охрид која ја изгуби битката со Ковид-19: Им беше омилена на вработените и на пациентите

Медицинска сестра Дијана Димоска (48), работно ангажирана во Интерното одделение во Општата болница во Охрид, ја загуби битката...

Стојче Бушин / 26 септември, 2020 16:44

Детето било донесено во многу тешка состојба и покрај обидите за реанимација, тоа за кратко починало.

ЖАЛНА ВЕСТ: ПОЧИНА ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

ПОЧИНА ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА! Попладнево околу 16.00 часот на педијатриското одделение во болницата во...

Стојче Бушин / 21 септември, 2020 20:40

Според АП, 42-годишната Ебру Тимтик починала синоќа во истанбулска болница откако штрајкувала со глад 238 дена.

ШТРАЈКУВАЛА СО ГЛАД ДО СМРТ: Адвокат (42) во Турција почина во затвор по 238 дена борба за фер судење!

Турска адвокатка за човекови права почина како резултат на штрајк со глад во затвор, со намера да се бори за фер судење за...

Стојче Бушин / 29 август, 2020 18:30

Според АП, мажот, чиј идентитет сè уште не е утврден, веднаш бил пренесен во најблиската болница, каде бил прогласен за мртов, а други шест лица биле хоспитализирани поради состојба на шок.

ПОЛАРНА МЕЧКА УБИ ЧОВЕК ВО НОРВЕШКА!

Човек го загуби животот утрово во напад на бела мечка на кампување на еден од островите на архипелагот Норвешкиот арктички...

Рејхан Бајрами / 12:50