По смртта на двајца британски туристи евакуирани се сите 301 гостин од хотелот во Египет

Од хотел во Египет итно евакуирани 301 гостин по смрт на две лица

Британската туристичка компанија “Томас Кук” соопшти денеска дека евакуирале 301 турист од хотел во Хургада во Египет...

Мартин Попоски / 24 август, 2018 13:03

И во двата случаи Јавното обвинителство побарало обдукција и отворило предмет

Двајца починати од непознати причини за 24 часа

И во двата случаи на смрт од непознати причини по наредба на Јавен обвинител телата се дадени на обдукција и се отворени предмети. Малолетник...

Мирко Бачиќ / 2 август, 2018 14:40

Бизнис партнери, од кои едниот Македонец и неговиот пријател од Загреб, загинаа во страшна сообраќајна несреќа којашто се случила викендов во центарот на Медулин, најпознатото туристичко место на Истра, Хрватска, пренесува Јутарни.хр.

Загина бизнисмен од Македонија во сообраќајка кај Истра

Бизнис партнери, од кои едниот Македонец и неговиот пријател од Загреб, загинаа во страшна сообраќајна несреќа којашто се...

Македонка Димкин / 29 мај, 2018 14:30