Сочуство до семејството кои што имаат причина освен тажни за неговото прерано заминување, да бидат и горди на нивниот близок.

Груевски се прости од Џорлев: Комунициравме и по моето принудно доаѓање во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, на социјалните мрежи изјави сочуство до семејството Џорлеви за смртта на нивниот татко...

Рејхан Бајрами / 2 јануари, 2021 21:04

Претседателот Глигоров е роден на 3 мај 1917 година во Штип. Дипломирал на Правниот факултет на Универзитетот во Белград.

ГОДИШНИНА ОД СМРТТА НА ГЛИГОРОВ

На денешен ден почина првиот претседател на независна Република Македонија, Киро Глигоров. Почина во својот дом во Скопје...

Перо Милчин / 1 јануари, 2021 18:08

Ниче Димовски е роден на 9 октомври 1964 година во Скопје, каде завршил основно и средно образование. Дипломирал на Економскиот факултет при универзитетот “Свети Кирил и Методиј“ во Скопје.

ЖАЛНА ВЕСТ: Почина Ниче Димовски, активист за човековите и граѓанските права и слободи на Македонците во татковината и светот

Денес на 56 години се упокои Ниче Димовски, долгогодишен активист за човековите и граѓанските права и слободи на Македонците...

Перо Милчин / 31 декември, 2020 0:24

Таа вечер, тој беше во неговиот стан на 33-от кат во хотелот, каде ги помина последните десет години од животот.

Како почина Никола Тесла: Никој не заслужуваше ваква смрт!

Никола Тесла почина на Божиќ во 1943 година. Тој имаше 87 години и почина во сон, од последиците од коронарна тромбоза. Таа вечер,...

Сара Фемина / 28 декември, 2020 17:32

Во градот и во околината со околу 400 доброволци континуирано се вршеше целодневна потрага. За денеска како можност беше оставено пребарувањето во водите на прилепското вештачко езеро.

Прилепчанката Весна Николоска е најдена удавена во езеро

Во водите на прилепското вештачко езеро изутринава е најдено безживотното тело на 50-годишната прилепчанка која исчезна...

Рејхан Бајрами / 19 декември, 2020 10:48

Почивај во мир!

Од Ковид почина најмладата медицинска сестра: Голем човекољубец, лојален соработник и голем пријател

Четириесетгодишната медицинска сестра Ирена Дојчиновска Милошевска од Геронтолошкиот завод „13ти Ноември“ во Скопје...

Владо Марин / 17 декември, 2020 9:49

Пинк.рс успеа да стапи во контакт со Дарко, а тој потврди дека неговиот татко починал, откако лекарите со денови се бореа да го спасат, по операцијата на желудникот.

Почина таткото на српскиот пејач Дарко Лазиќ по компликации со желудникот!

Таткото на популарниот фолкер Дарко Лазиќ, Милан Лазиќ почина денеска во болница, откако пред неколку дена му се искомплицираше...

Сара Фемина / 13 декември, 2020 15:58

Веста за неговата смрт ја објави месната заедница од Боговиње, а ја потврди и градоначалникот, Албон Џемаили.

ЖАЛНА ВЕСТ: 41-годишниот д-р Дервиши ја загуби битката со Ковид-19

41-годишниот д-р Дашмир Дервиши од тетовското село Боговиње ја загуби битката со Ковид-19. Трагичната вест за матичниот лекар...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2020 18:16