Почивај во мир!

Од Ковид почина најмладата медицинска сестра: Голем човекољубец, лојален соработник и голем пријател

Четириесетгодишната медицинска сестра Ирена Дојчиновска Милошевска од Геронтолошкиот завод „13ти Ноември“ во Скопје...

Владо Марин / 17 декември, 2020 9:49

Пинк.рс успеа да стапи во контакт со Дарко, а тој потврди дека неговиот татко починал, откако лекарите со денови се бореа да го спасат, по операцијата на желудникот.

Почина таткото на српскиот пејач Дарко Лазиќ по компликации со желудникот!

Таткото на популарниот фолкер Дарко Лазиќ, Милан Лазиќ почина денеска во болница, откако пред неколку дена му се искомплицираше...

admin@magazin / 13 декември, 2020 15:58

Веста за неговата смрт ја објави месната заедница од Боговиње, а ја потврди и градоначалникот, Албон Џемаили.

ЖАЛНА ВЕСТ: 41-годишниот д-р Дервиши ја загуби битката со Ковид-19

41-годишниот д-р Дашмир Дервиши од тетовското село Боговиње ја загуби битката со Ковид-19. Трагичната вест за матичниот лекар...

Рејхан Бајрами / 12 декември, 2020 18:16

Рамадановски почина на 6 декември во неговиот дом во Дорчол, а беше погребан во петокот, на 11 декември, на Новите гробишта во Алејата на заслужни граѓани.

ЏЕЈ КРИЕШЕ ГОЛЕМА ТАЈНА КОЈА СЕГА Е ОТКРИЕНА: ОВА го чуваше во вреќи, колешката откри сè!

Голем број колеги дојдоа на погребот на Џеј Рамадановски, кој го испратија на вечното почивалиште! Рамадановски почина на...

admin@magazin / 12:21

Џеј Рамадановски ќе биде погребан во петок, на11 декември, во 14:30 часот, во Алејата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград, според муслиманските обичаи.

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИТЕ: Официјално објавено од што почина Рамадановски

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски, кој почина на 6 декември на 56-годишна возраст во неговиот стан во, беше починат од срцев...

admin@magazin / 9 декември, 2020 21:05

Низ солзи, таа рече дека сè уште не е свесна што се случило и дека смртта на нејзиниот татко ја изненади.

Не сум свесна дека го изгубив: Шокантно признание на ќерката на Џеј- Ќе го паметам како најдобар човек на светот

Легендарниот Џеј Рамадановски почина денес на 56-годишна возраст, а сега се огласи и неговата ќерка Марија Рамадановски. Низ...

admin@magazin / 6 декември, 2020 21:18

Голем број пејачи од македонската и српска сцена со фотографија од него, му кажаа последно збогум.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Телото на Џеј Рамадановски беше изнесено од станот каде што почина(ФОТО + ВИДЕО)

Пред неколку минути, погребно претпријатие го одведоа Џеј од неговиот стан, каде што починал и каде живеел со својата девојка...

Мирко Бачиќ / 17:35

Дубравка беше една од најубавите девојки во градот во времето кога го снимаа видеото и таа имаше посебно место во срцето на Џеј “, рече тогаш изворот.

ЏЕЈ ПРЕД 6 ГОДИНИ ДОЖИВЕА ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Никогаш не ја преболе нејзината смрт а почина на 44-години

Фолкерот Џеј Рамадановски почина на 56-годишна возраст во Белград од срцев удар. Тој доживеа трагедија пред 6 години кога почина...

admin@magazin / 17:22