Пушењето, високо притисок, прекумерна тежина и хроничниот стрес се едни од најчестите причини што можат да бидат фатални за вашето срце.

Еден месец пред Инфаркт срцето реагира, ова се 6 те знаци!

Симптомите не се ограничени само на срцевата област, тие може да се појават на целото тело. Многу од симптомите се занемаруваат...

Македонка Димкин / 26 ноември, 2018 1:09

Неколку предлози и совети како да ја подобрите вашата концентрација и како да бидете по свежи во текот на работниот ден.

Здрави совети за подобра концентрација.

Дали некогаш се будите многу уморни во своето тело? Дали сте осетиле некогаш дека ви е многу тешко да се сконцентрирате на...

Сара Фемина / 20 ноември, 2018 22:08

И по референдумот, аналитичари од САД, делат совети и мислења како извадени од ракав, сега се советува Заев да внимава Македонија да не стане нова Република Српска на Балканот

Аналитичари од САД го советуваат Заев да избегнува избори

Аналитичарот Јануш Бугајски оцени дека Скопје е ново руско упориште на Балканот и дека Кремљ смета на тоа дека Македонија...

Мартин Попоски / 7 октомври, 2018 13:53

Миленко Неделковски го обвини Груевски дека со кадри до СДСМ не можел да постигне ослободителна пресуда за толку слабо обвинение и се појасни

Миленко Неделковски до Никола Груевски “Кога не ме слушаш, ќе те апсат Никола”

Вчера од говорницата на собраниската прес сала Никола Груевски драматично ќе порача: “Ниту јас, ниту моите адвокти...

Мирко Бачиќ / 5 септември, 2018 14:22

Лубеницата е извор на важен антиоксидант: ликопенот, кој се наоѓа и во доматите, кајсиите и грејпфрутот, го одржува здравјето на нашето срце и има голем удел во борбата против ракот

Дали знаете дека Лубеницата делува слично како вијагра?

Лубеницата е омилено овошје налето. Нејзината црвена боја и освежителениот вкус ја прават да биде симбол на летното овошје....

Македонка Димкин / 18 јули, 2018 22:45